Kutularına teminat arıyor

Kutularına teminat arıyor
Halkbank’ta Yönetim Kurulu Üyeliği’ne geri dönen Süleyman Aslan, şimdi de paralarının peşinde.

 Evindeki ayakkabı kutularında kaçırıyor 4.5 milyon dolar bulunan ve 2 ay tutuklu kaldıktan sonra Halkbank’ta Yönetim Kurulu Üyeliği’ne geri dönen Süleyman Aslan, şimdi de paralarının peşinde
Hükümet, kutucu genel müdürün biletini kesti. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun simge ismi haline gelen Türkiye Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından bankadan uzaklaştırılacak. Halen bankada yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Aslan, tutuklanmasına rağmen sadece genel müdürlük koltuğunu kaybetmişti. Halk Bankası 31 Mart’ta genel kurul yapacak. Hazine tarafından belirlenen genel kurul gündemine, seçim maddesi de konuldu. Buna göre, genel kurulda bazı yönetim kurulu üyeleri değiştirilecek. Bu üyeler arasında Süleyman Aslan da bulunuyor.

TEMİNAT BULAMAMIŞ
Geçtiğimiz günlerde, ayakkabı kutusu içindeki 4.5 milyon dolarlık paranın geri alınması konusunda bir polemik yaşanmıştı. Başbakan Erdoğan milletvekilleri ile yaptığı toplantıda “para iade edildi” şeklinde açıklama yapmasına rağmen, Süleyman Aslan’ın avukatı paranın henüz tahsil edilmediğini söylemişti. Söz konusu polemiğin, teminat krizinden çıktığı anlaşıldı. Mahkemenin parayı iade etmek için Aslan’dan teminat mektubu istediği, Aslan’ın ise bu mektubu bulamadığı için parayı alamadığı öğrenildi. Mahkeme ise, paranın serbest bırakılmasına karar vermişti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com