“Kutuplaşmalar Geride Bırakılmalı”

“Kutuplaşmalar Geride Bırakılmalı”
KÜGİAD Başkanı Volkan Turgut, referandum sonrasında yaptığı açıklamada; ”Türkiye'nin iradesine hepimizin saygı göstermesi, kutuplaşmaları geride bırakarak, ülkemizin enerjisini geleceğe dönük daha iyi bir Türkiye'yi gerçekleştirmek için kullanmalı

KÜGİAD Başkanı Volkan Turgut, referandum sonrasında yaptığı açıklamada; ”Türkiye'nin iradesine hepimizin saygı göstermesi, kutuplaşmaları geride bırakarak, ülkemizin enerjisini geleceğe dönük daha iyi bir Türkiye'yi gerçekleştirmek için kullanmalıyız. Önümüzde çözmemiz gereken önemli konularımız ve sorumluluklarımız var.”dedi.
Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı A.Volkan Turgut, halkın referandum sonrası demokratik tercihini kullandığı referandum sonrası ekonomik gelişmelerin hızlanacağına inandıklarını ve ekonomideki istikrarın muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi. Türk milletinin demokratik tercihini ortaya koyduğunu söyleyen Turgut konuşmasnında şunları kaydetti:
”Bizler Genç işadamları olarak her zaman Türkiye'nin istikrarından, Türkiye'nin ekonomik gelişmesinden, zenginleşmesinden ve refahın tabana yayılmasından yana olduk. Halkımız 12 Eylül'de yapılan referandumda demokratik tercihini kullanmıştır. Evet dese de, hayır dese de sonuçta görevini yapmıştır. Referandum sonrası ekonomik gelişmelerin hızlanacağına inanıyoruz. Aynı zamanda ekonomideki istikrarın da muhafaza edilmesi gerekiyor.”dedi. Referandumun partilerle bağdaştırılmasının yanlış olduğunu söyleyen Volkan Turgut:”Referandum öncesinde son zamanlarda görmediğimiz kadar ciddi bir kutuplaşma yaşanmıştır. Bugün artık, Türkiye'nin iradesine hepimizin saygı göstermesi, bu kutuplaşmaları geride bırakarak, ülkemizin enerjisini geleceğe dönük daha iyi bir Türkiye'yi gerçekleştirmek için kullanmalıyız. Önümüzde çözmemiz gereken önemli konularımız var. Öncelikle daha yüksek büyüme ve daha çok istihdam yaratma sorumluluğumuz var. Bunun için birbirimizi daha iyi dinleyip, farklılıklara hoşgörüyle bakıp, birbirimizin kıymetini daha çok bilerek, hep beraber elele vererek daha çok çalışmalıyız. Referandum sonucunun siyasi partilerle bağdaştırılması yanılgıdır. Bu yanılgının ülkemize kaybettireceğine inanıyoruz.”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com