Kuvvetli yağış uyarısı

Kuvvetli yağış uyarısı
Hava sıcaklığı, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Hatay, Osmaniye, Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, güneybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, kuzey, iç ve doğu bölgelerde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacak.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatılı yönlerden orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın ülkenin iç ve batı kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Yağışların Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Hatay, Osmaniye, Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları öneriliyor.

TOZ AŞIMI UYARISI

Kuvvetlice (30-50 km/s) esecek rüzgarın, Akdeniz'in doğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz taşınımı ile birlikte, çamur şeklinde yağışa neden olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekecek. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com