Kuyu temizlikçisi kuyuda can verdi!

Kuyu temizlikçisi kuyuda can verdi!
13 metre derinliğindeki kuyuya temizlemek için giren 65 yaşındaki Musa Can göz göre göre ölüme gitti...

Sakarya'nın Karapürçek İlçesi'nde bir evin bahçesinde bulunan 13 metre derinliğindeki kuyuya temizlemek için giren 65 yaşındaki Musa Can göz göre göre ölüme gitti. Can'ı kurtarmaya gelen itfaiye görevlileri, oksijen tüpü boş olunca kuyuya inemedi. Yaklaşık 2.5 saat sonra gelen Sakarya Valiliği Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birliği ekipleri ise kuyunun dibinden Musa Can'ın cesedini çıkardı.

Karapürçek İlçesi Yüksel Köyü'nde işçi emeklisi Musa Can, gündelik işlerini yaptığı İsmet Yıldız'a ait atıl durumda bulunan 13 metre derinliğindeki su kuyusuna temizlemek amacıyla girdi. Kuyunun derin olması nedeniyle metan gazından etkilenen ve paniğe kapılan Musa Can, sarktığı ipin kopması sonucu kuyunun dibine düştü.

İTFAİYECİLER DE GAZDAN ETKİLENDİ

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Can'ı kurtarmak amacıyla çalışma başlattı. Tüpsüz olarak kuyuya inmeye çalışan itfaiye eri 55 yaşındaki Hasan Karataş da metan gazından etkilenerek baygınlık geçirince, arkadaşları tarafından yukarı çekildi. Karataş'a 112 ambulansında sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Bu kez tüple kuyuya inmeye çalışan bir diğer itfaiye eri de, tüpün boş olması nedeniyle fenalaşarak yarı baygın halde çıkarılıdı. Yaşananlara Musa Can'ın yakınları tepki gösterdi.

2.5 SAAT SONRA CESEDİ ÇIKARILDI

Daha sonra çağrılan Arama Kurtarma Birliği ekipleri, olayın yaşanmasından yaklaşık 2.5 saat sonra gelerek tüple kuyuya inip, Musa Can'ın cansız bedenini çıkarttı. Can'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olay yerinde Can'ın yakınlarıyla, itfaiye ve jandarma ekipleri arasında gerginlik yaşandı. 13 metre derinlikteki boş kuyuda yaşamını yitiren Musa Can'ın yıllardır köyünde ve çevre köylerde su kuyularının bakım ve onarımını yaparak geçimini sağladığı, evli ve 7 çocuk babası olduğu belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com