Kuzey Kore’de yamyam alarmı!

Kuzey Kore’de yamyam alarmı!
Kuzey Kore'nin yamyamlarla olan ilginç geçmişi açlık çeken bir adamın yiyecek için iki çocuğunu öldürmesiyle yeniden gündeme geldi.

Kuzey Kore'den sızan bazı gizli raporlar Kuzey ve Güney Hwanghae eyaletinin çevresindeki köy yerleşimlerinde çarpıcı bir gelişmeyi ortaya koydu.Daily Mail'de çıkan habere göre, 10 bine yakın kişinin hayatını kaybettiğine inanılan bölgede yamyamlık oranının arttığına dikkat çekildi.
 
Dünyanın en izole ülkesinde yamyamlık vakaları, ilk olarak 1990'lı yıllarda, 2 milyon insanın ölümüne neden olan kıtlık dönemlerine ortaya çıkmıştı. Güney Kore'nin yerel haber ajansı, yamyamlığın bugün de devam ettiğini öne sürdü.
 
Asia Press'in Sunday Times'a verdiği bilgide, torununun cesedini mezarından çıkaran bir adamın onu yediği, bir başkasının ise açlıktan ölmek üzereyken çocuğunu öldürüp kaynattığı öne sürüldü.
 
Bir diğer görgü tanığının ifadesine göre ise bir yamyamlık vakası da geçtiğimiz Mayıs ayında yaşandı. Eşini işe gönderdikten sonra kızını ve oğlunu öldüren adam eşi eve döndüğünde et bulduğunu söyleyerek onları yemeye çalıştı.
 
Eşinden şüphelenen kadın polise başvurunca çocukların parçalanmış cesetlerine ulaşıldı. Kıtlık nedeniyle yamyamlık olaylarının her geçen gün daha da arttığı belirtiliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com