Lady Gaga, Twitter'da 30 Milyon Takipçiye Ulaştı

Lady Gaga, Twitter'da 30 Milyon Takipçiye Ulaştı
Popüler müziğin olduğu kadar, sosyal medyanın da yıldızı haline gelen Lady Gaga, 30 milyon takipçiye ulaşan ilk Twitter kullanıcısı olmayı başardı.

Aykırı tarzı ve şarkılarıyla dikkat çeken Lady Gaga, sosyal medyayı adeta fethetti. Gerek Facebook, gerek YouTube, gerekse Twitter'da hayranlarıyla bir hayli içli dışlı olan Lady Gaga, Justin Bieber ve Katy Perry gibi rakiplerini geçerek 30 milyon Twitter takipçisine sahip ilk kullanıcı olmayı başardı. Popstarın Twitter hayranları, bu başarıyı #30millionmonsters hashtag'iyle kutladı.

Her ne kadar devasa bir sayı olsa da, elbette bu takipçilerin bir bölümü sahte hesaplar oluşturuyor. Ünlüleri takibe alan sahte hesaplar ve otomatik oluşturulan kullanıcılar (botlar), takipçi ve popülarite konusunda net bir sayım yapılmasına engel oluyor. Lady Gaga'nın Facebook sayfasının beğenenleri arasında 65 binden fazla sahte hesap olduğu geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı.

Lady Gaga'nın sosyal medya fethi bununla sınırlı kalmıyor: Mart ayında 20 milyona ulaşan ilk Twitter kullanıcısı da kendisi olurken, 2010 yılında ise Gaga YouTube'da 1 milyar görüntülemeye erişen ilk sanatçı olmayı başarmıştı. Lady Gaga'nın Facebook'ta 53 milyon hayranı ve Ocak ayında katıldığı Google+'ta 4 milyon takipçisi bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com