'Laf yetiştirme gereğini yap'

'Laf yetiştirme gereğini yap'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan’ın açıklamalarına ilişkin TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’ın Afyonkarahisar’daki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamalara, “Başbakan’a düşen görev ana muhalefet partisi Genel Başkanı’na laf yetiştirmek değil, gereğini yapmaktır, olayı aydınlatmaktır. Eğer elinden geliyorsa hadi mahcup etsin Genel Başkanımızı görelim” dedi. İnce Veysel Eroğlu için "Su Bakanı" ifadesini kullandı.
 
“Başbakan’ın ‘BDP’liler sine-i millete değil, sine-i PKK’ya dönebileceği’ şeklinde açıklamaları var, nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna İnce, şu yanıtı verdi: “Benim siyaset anlayışımda taç giyen baş uslanır. Başbakan kendisine muhalif olan herkesle kavga içerisinde yani referandumda hayır diyenler darbeci, Ergenekoncu, Baasçı, konuşan emekli paşalar orduya ihanet ediyor. Sendikalar dinazor, eczacılar sahtekar, doktorlar iğne yapmasını bilmiyor. Öğretmenler üç ay tatil yapıyor. Başbakan Türkiye’de bu terör sorununu çözmek istiyorsa devlet adamı gibi davranırsa muhalefet partilerle kavga etmenin ötesinde uzlaşmayı seçerse daha iyi olur diye düşünüyorum.”
 
"SU BAKANI'NIN AÇIKLAMALARI..."
 
Başbakan'ın Afyonkarahisar'daki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamalarının hatırlatılması üzerine İnce, şöyle dedi: “Su Bakanı’nın açıklaması, bu bir kazadır demesi ardından Genelkurmay Başkanı’nın açıklamaları, Başbakan’ın açıklamaları ortada bir çelişki olduğunu gösteriyor, biz majestelerinin muhalefeti değiliz. Genel Başkanımız bir şey söylemiş, bir şeye dayanarak söylüyor bunu. O zaman Başbakan’a bunu aksini ispat etmek düşer yani sonucu açıklamalı Başbakan. Bunu açıklamadığı sürece bu kuşkular devam edecektir. Yani şahitlerin tümü şehit diyor ama bu ülkede bilirkişiler yok mu, bunun uzmanları yok mu, bunu çözemiyorlar mı, o zaman Başbakan’a düşen görev ana muhalefet partisi Genel Başkanı’na laf yetiştirmek değil, gereğini yapmaktır, olayı aydınlatmaktır yani Başbakan sadece bu olayda değil KPSS sorularının çalınmasında da MİT’i görevlendirmişti, ne oldu, bunların hiçbirini öğrenemedik, bunlar gizli kalmamalıdır. Bir an önce açıklamalı. Eğer elinden geliyorsa hadi mahcup etsin Genel Başkanımızı görelim” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com