Lafa Galatasaray'dan girdi, yine Melih Gökçek'e çaktı

Lafa Galatasaray'dan girdi, yine Melih Gökçek'e çaktı
Ahmet Hakan ve Melih Gökçek atışmasında bir perde daha! Ahmet Hakan, Galatasaray'a eşbaşkanlık önerdiği bugünkü köşe yazısında ekürisi Gökçek'i de unutmadı...

Siyasi partilere eşbaşkanlık sistemini önerdiği yazısına iki öneriyle daha devam etti Ahmet Hakan... İlki Terim'in gidişiyle çalkalanan Galatasaray'aydı. Hakan, Terim'in gidişinden sorumlu tutulan Ünal Aysal'a eşbaşkanlık teklif etti. Laf sonra yine dönüp dolaşıp Ahmet Hakan'ın atışmaktan kendini alamadığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e geldi.

İşte Hakan'ın yazısından ilgili bölüm:

'Eşbaşkan’ önerileri

-AK PARTİ: “Tayyip Erdoğan’ın yerini tek bir isim dolduramaz” mantığından hareketle AK Parti’de “eşbaşkanlık” sistemine geçilebilir. Böylece hem Erdoğan’ın ne denli güçlü bir lider olduğuna gönderme yapılmış olur, hem de Erdoğan sonrası için liderlik hayali kuranların şansı iki kat arttırılmış olur.

*

-MHP: Devlet Bahçeli’nin sükûnet ve ağırbaşlılığı, Ülkü Ocakları’na müntesip atak ve atılgan bir gencin “eşbaşkan” olarak seçilmesiyle dengelenmiş olur. Böylece hem Bahçeli partinin başından gitmemiş, hem de partiye taze kan gelmiş olur.

*

-CHP: Parti içinde “Mustafa Sarıgül partiye gelirse Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğunu ele geçirir” diye bir tasa var ya... Biraz da bu nedenle Sarıgül’e kapılar tam açılmıyor ya... İşte bu sorun “eşbaşkanlık” sistemine geçişle aşılır: Koltuklardan biri Kılıçdaroğlu’na, diğeri de Sarıgül’e verilir. Böylece tasa biter.

*

-BDP: “Eşbaşkanlık” sistemini zaten hayata geçirmiş olan BDP, bu işi daha da ileriye götürerek bir fark yaratabilir: İkili “eşbaşkanlık” sistemine geçebilir mesela... İki kadın, iki erkekten oluşan dörtlü genel başkanlık olayı... Böylece BDP tarafından kaosa mütevazı bir katkı da sunulmuş olur.

*

-GALATASARAY: Fatih Terim’in yeniden takımın başına geçmesini mümkün kılmanın tek bir yolu var: Galatasaray’da derhal “eşbaşkanlık” sistemine geçiş... Başkanlardan biri Ünal Aysal olur, diğeri de Fatih Terim... Böylece ne Fatih Terim, Ünal Aysal için “Ünal Efendi” demeye gerek duyar, ne de Ünal Aysal, Fatih Terim için “eleman” demeye...

*

-ANKARA: Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin acilen “eşbaşkanlık” sistemine geçmesinde büyük yarar var... Melih Gökçek’in bir “eşbaşkanı” olması, acayip faydalı olur. Böylece Gökçek sosyal medyada fırtına estirmeye ve ekranlarda üç buçuk saatlik programlar yapmaya daha fazla zaman bulabilir.


 

Ahmet Hakan'ın yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com