'Lağıma atıldım, işkence görüyorum'

'Lağıma atıldım, işkence görüyorum'
Disiplin Koğuşu'nda (DİSKO) işkenceye maruz kalan G. adlı bir asker, yaşadıklarını TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'na yazdı...

Askerliğini 95. Zırhlı Tugay, 1. Tank Taburu'nda yaptığını belirten G., 3 kez disko cezasına çarptırıldığını söyledi. Gardiyan askerlerin diskoya giren birçok kişiyi içi insan dışkısıyla dolu bir lağıma soktuğunu iddia eden G., “İçerisi pislik doluydu ve lağım farelerinden yere basamıyorduk. Yaklaşık 10 dakika bu pislik içerisinde bekledikten sonra bizi 50 metrelik bir hat boyunca süründürdüler. Hortumla üzerimize su tuttular. Her yerimde sivilce benzeri şeyler çıktı” dedi.

Gardiyanların kocaman karavanalarla mahkumlara yemek taşıttıklarını aktaran G., başlarındaki kişilerin de yürüyüş esnasında vücutlarının çeşitli yerlerine vurduğunu belirtti.

Askerlerle oyun oynuyorlar

Zaman gazetesinin haberine göre; gadiyanların erlere, “uzuneşek” “telden tele koşma” ve “gökten yıldız toplama” gibi oyunlarla da eziyet yaptığını öne süren asker, yaşadıkları nedeniyle intihar girişiminde bulunduğunu söyledi. İsmini açıklamak istemeyen G., “Bu yaşadıklarımı başkalarının da yaşamasını istemiyorum. Orada iken çektiğimiz eziyetlerin psikolojim üzerindeki olumsuz etkilerini halen daha çekmekteyim” dedi.

Uğur Kantar DİSKO işkencesi sonucunda ölmüştü

KKTC'de vatani görevini yapan er Uğur Kantar disiplin koğuşunda gördüğü işkence sonucu komaya girmiş, geçtiğimiz günlerde ise yaşamını yitirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com