Langston Üniversitesi'nden DPÜ'ye ziyaret

Langston Üniversitesi'nden DPÜ'ye ziyaret
Amerika'nın Oklahoma eyaletinde eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Langston Üniversitesi Uluslararası Gelişim Merkezi Başkanı Dr. Mose Yvone Hooks, Psikoloji Profesörü Dr. Yvone K. Montgomery, Baptist Kilisesi Rahibi Dr. George E. Young...

Amerika'nın Oklahoma eyaletinde eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Langston Üniversitesi Uluslararası Gelişim Merkezi Başkanı Dr. Mose Yvone Hooks, Psikoloji Profesörü Dr. Yvone K. Montgomery, Baptist Kilisesi Rahibi Dr. George E. Young, yüksek lisans ve doktora öğrencileri mütevelli heyeti üyelerinden Orhan Küçükosman ile birlikte Dumlupınar Üniversitesini ziyaret etti.
Langston Üniversitesi Uluslar arası Gelişim Merkezi Başkanı Dr. Mose Yvone Hooks, Üniversitelerle işbirliği imkanlarını araştırmak ve görüşmek amacıyla Türkiye'ye geldiklerini, Dumlupınar Üniversitesini de bu amaçla ziyaret ettiklerini belirterek, Dumlupınar Üniversitesi'ni çok beğendiklerini söyledi.
Rektör Porf.Dr. Ahmet Karaaslan Langston Üniversitesi Uluslararası Gelişim Merkezi Başkanı Dr. Mose Yvone Hooks ve beraberindekileri Dumlupınar Üniversitesi'nde görmekten memnun olduğunu belirterek, Dumlupınar Üniversitesi fakülte, yüksekokul ve birimleri konusunda bilgiler verdi.
Üniversite olarak ABD ve Avrupa ülkelerindeki Üniversitelerle işbirliği, akademisyen ve öğrenci değişimine çok önem verdiklerini ifade eden Rektör Karaaslan, bu anlamda işbirliğine açık olduklarını söyledi.
Langston Üniversitesi Uluslararası Gelişim Merkezi Başkanı Dr. Mose Yvone Hooks, Langston Üniversitesi'nin 100 yıllık geçmişe sahip olduğunu belirterek, Avrupa'da birçok üniversite ile değişik konularda işbirliği yaptıklarını ve Dumlupınar Üniversitesi ile de işbirliği imkanlarını araştırmak üzere ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Baptist Kilisesi Rahibi Dr. George E. Young, Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan'ın makam odasında bulunan Osmanlı Arması tablosunu merakla inceleyerek, tabloyu sordu. Langston Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Orhan Küçükosman, tablonun Osmanlı İmparatorluğu arması olduğunu belirterek bilgi verdi.
Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan ziyaretin anısına Langston Üniversitesi Uluslar arası Gelişim Merkezi Başkanı Dr. Mose Yvone Hooks ve beraberindekilere Dumlupınar Üniversitesi logosu bulunan çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com