Laos kardiyoloji heyeti, TİKA'yı ziyaret etti

Laos kardiyoloji heyeti, TİKAyı ziyaret etti
TİKA Başkanı Çam: "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumlarına ait gücü ve kapasitesini, din, dil ve ırk farkı gözetmeksizin dışarıya aktarmada aracı olmaktan mutluyuz"

ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumlarına ait gücü ve kapasitesini, din, dil ve ırk farkı gözetmeksizin dışarıya aktarmada aracı olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

TİKA Başkanı Çam, Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti'nden gelen kardiyolog heyetini kabul etti. Çam, Laos'tan gelen bir heyeti ilk defa kabul ettiklerini belirterek, "Laos’un en önemli kardiyoloji hastanesine yapılan ekipman desteği sonrası şimdi de ülkenin en önemli hastanelerinde görev yapan doktorları ülkemize davet ederek Sağlık Bakanlığımız ve kurumlarımızın tecrübelerini aktarmayı amaçlıyoruz" dedi.

Heyetin program çerçevesinde, bir ameliyathanede Türk doktorlarıyla beraber ameliyata gireceklerini bildiren Çam, heyetin Türk halkına, Türkiye hükümeti ve devletine güzel mesajlar verdiğini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiklerini aktardı.

Türkiye'de son dönemde tartışmalar yaşanırken TİKA’nın hız kesmeden projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini ve son birkaç aydır 50’nin üzerinde heyete ev sahipliği yaptıklarını ya da heyet gönderdiklerini belirten Çam, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumlarına ait gücü ve kapasitesini din, dil ve ırk farkı gözetmeksizin dışarıya aktarmada aracı olmaktan mutluyuz" diye konuştu.

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine de değinen Çam, şunları kaydetti:

"Ülkemizin iktisadi, siyasi, sosyal ve diğer alanlarındaki başarısı dünyanın dikkatini çekmekte, etkin dış politikası ve kalkınma yardımları ile dünyanın dört bir yanında var olan bir Türkiye kimilerinin hayranlığını kazanmışken kimilerini de kıskandırmıştır. 

Son günlerde yaşanan talihsiz olaylar hepimizi derinden üzse de yurtdışından aldığımız olumlu tepkilerle moral bulmaktayız. Gerek yurtdışı programlarımızda gerekse de misafirimiz olan heyetlerin bu saldırıların gerçek nedenlerine en az halkımız kadar vakıf oluşu sevindiricidir. Bu tür tehditler ne kadar şiddetli olursa olsun, Türkiye’nin bu sıkıntıyı bertaraf edecek gücünün olduğuna inanmaktayız. Dünyanın yardıma ve kalkınmaya ihtiyacı olan her yerine, gizli bir ajandası olmaksızın yardım elini uzatan ülkemizin dünya halklarının zihninde ve kalbinde oluşturduğu sağlam bağı hiçbir güç yıkamayacaktır.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com