'Lazer ile yüzde 100 başarı'

'Lazer ile yüzde 100 başarı'
11. Ulusal Kalp Damar Cerrahisi Kongresinde konuşan Op. Dr. Birkan Akbulut ' Bilimsel çalışmalarda endovenöz lazer sonuçlarının yüzde yüz başarı sağladığını söyledi.

11. Ulusal Kalp Damar Cerrahisi Kongresinde konuşan Op. Dr. Birkan Akbulut ' Bilimsel çalışmalarda endovenöz lazer sonuçlarının yüzde yüz başarı sağladığını söyledi.
Antalya Kremlin Palace Otelde gerçekleştirilen 11. Ulusal Kalp Damar Cerrahisi Kongresinde varislerin lazer ile tedavisi hakkında bir konuşma yapmak üzere davet edilen Op. Dr. Birkan Akbulut deneyimlerini ve önerilerini tüm Türkiye'den gelen meslektaşlarına anlattı.
Op.Dr. Akbulut kongrede yaptığı konuşmasında endovenöz (damar içi) lazer uygulamasının hastalar için büyük konfor sağladığını anlattı. Bilimsel çalışmalarda endovenöz lazer sonuçlarının %100 başarılı olarak kabul edildiğini vurgulayan Op. Dr. Birkan Akbulut, önemli olan uygulamanın doğru ve ehil ellerde yapılması gerektiğini söyledi. Hastaların herhangi bir iz kalmadan, lüzumsuz yere günlerce hastanede yatmadan, iş gücü kaybına uğramadan ve ağrı çekmeden ameliyat olmasının herkesin hakkı olduğu söylenen konuşmada artık Dünya'da varislerin tedavisinde lazerin standart hale geldiği belirtildi. Ülkemizde de lazer uygulamalarının giderek yaygınlaştığı belirtilen toplantıda hastaların bu konuda doğru bilgilendirilmesi gerektiği anlatıldı. Toplantıda damar içi lazer uygulamasından sonra varislerin tekrar etme ihtimalinin klasik (açık) varis ameliyatına göre daha düşük olduğu belirtildi
Kongrenin başka bir oturumunda da konuşan Op. Dr. Birkan Akbulut yürütülen “Türkiye Venöz Yetmezlik Taraması” hakkında katılımcılara bilgi verdi. Dr. Akbulut'un yazdığı ve önderliğini yaptığı çalışmanın sonuçlarını anlatan bir kitapçık da kongrede dağıtıldı.
Öte yandan kongreye katılan katılımcılar, yaptığı benzersiz çalışmalar ve ilklere imza atması ile tanınan Kütahya Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr.Birkan Akbulut'a Lazer tedavisi için başta çevre iller olmak üzere İstanbul'dan Siirt'e kadar Türkiye'nin dört bir yanından hastaların Kütahya'ya gelmesi karşısında kendisini tebrik ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com