Lenny Kravitz'den UNICEF'e destek

Lenny Kravitz'den UNICEF'e destek
Amerikalı ünlü sanatçı, temiz su sağlama projesine destek verecek.

Amerikalı ünlü müzisyen ve sinema oyuncusu Lenny Kravitz'den UNICEF'e Temiz Su Desteği... Sanatçı, sesini ve yeteneklerini bundan sonra artık çocukların yararına kullanacak.

Dünya genelinde milyonlarca çocuk ve ailelerine temiz su sağlanması için şöhretini kullanacak olan sanatçı, bu çerçevede Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF'in projelerine destek verecek.

Kendisinin New York'ta dünyaya geldiğini ve temiz su bulabildiği için hep minnettar olduğunu açıklayan Kravitz, hergün 5 yaşın altında binlerce çocuğun kirli su içtiği için hayatını kaybettiğini, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Amerikalı sanatçı, özellikle Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde çocukların ciddi risklerle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

UNICEF, ünlü sanatçının rol alacağı bazı filmlerde, çocukların temiz suya erişimi konusunu işleyeceğini duyurdu.

Dünyanın "Bin Yıl Kalkınma Hedefleri" kapsamında "Temiz Suya Erişim" hedefini yakaladığını duyuran UNICEF, bugün itibariyle dünya nüfusunun yüzde 89'unun temiz su kullandığını açıkladı.

Küresel çapta hala temiz su bulamayan yaklaşık 780 milyon kişi olduğunu açıklayan UNICEF, iki buçuk milyar insanın da sağlıklı hayat şartlarına sahip olmadığını kaydetti.

UNICEF, 1990 yılından beri 2 milyardan fazla insanın temiz suya ulaşmasını sağladı.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com