Levent Ersöz Davasında İlginç Gelişme!

Levent Ersöz Davasında İlginç Gelişme!
Levent Ersöz'ün avukatı suikast iddisıyla yargılanan Erhan Keskin hakkındaki şikâyetten vazgeçti...

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'e tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde suikast planladığı iddiasıyla yargılanan Erhan Keskin tahliye edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Erhan Keskin'in yanı sıra müştekiler Hüseyin Keçeci ile Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar hazır bulundu. Duruşmada ilginç bir gelişme yaşandı. Söz alan müşteki Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar dava dosyasına görevsizlik kararı verilmesini talep etti. Müvekkilinin iddia edilen Ergenekon örgütü ile ilgisinin bulunmadığını da ifade eden Dizdar, "Müvekkilim Keskin'in havaya ateş ettiği yerin 3 kat yukarısında jandarmalar gözetiminde kalmaktaydı. Sanığın müvekkilime ulaşması mümkün değildir. Sanık hakkındaki şikâyetimizden vazgeçiyor, davadan çekiliyoruz." dedi.

GÜVENLİKÇİ ŞİKAYETÇİ OLDU
Olay tarihinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hüseyin Keçeci, Keskin'den şikayetçi olduğunu söyledi. Keskin'in binanın önünde bahçeye çıkar çıkmaz havaya ateş ederek kaçmaya başladığını anlatan Keçeci, "Peşinden çıktım. Beni görünce silahı bana doğrulttu. Kendimi yere attım. Silah sesleri duydum. Ancak bana mı ateş etti, havaya mı ateş etti fark etmedim. Aramızda 3-4 metre mesafe vardı. Silahı bana doğrulttuğunda isteseydi beni de yanımdaki arkadaşımı da vurabilirdi" dedi.

'ÖLDÜRME KASTIM YOKTU'
Duruşmada söz alan tutuklu sanık Erhan Keskin ise eski savunmalarını tekrar ettiğini belirtti. İddia edildiği gibi örgüt mensubu olmadığını ifade eden Keskin, Levent Ersöz'ü öldürmek gibi bir kastının olmadığını, üzerinde ruhsatsız silah olduğu için güvenlik görevlilerinden kaçtığını belirtti. Görüşü sorulan duruşma savcısı Bilal Bayraktar sanığın tahliye edilmesini talep etti. Verdiği aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Erhan Keskin'in tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEYİ ZEKERİYA ÖZ HAZIRLADI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atanan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından hazırlanan iddianamede, Ergenekon terör örgütünün görevlendirdiği şüphelinin, Ersöz'ü susturmak ve ona gözdağı vermek amacıyla yattığı hastaneye gönderildiği anlatıldı. Keskin'in 33 yıl 3 ay ile 62.5 yıl arasında değişen hapis cezası isteniyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com