Levent Gök 4+4+4 gerilimini değerlendirdi

Levent Gök 4+4+4 gerilimini değerlendirdi
CHP milletvekili Levent Gök komisyonda yaşanan tartışmalarla ilgili Sansursuzhaber.com a konuştu.

Son dönemlerde komisyonda yaşanan ve Türk siyasi tarihine bir kara leke olarak düşen tartışmalarla ilgili bir değerlendirme rica edeceğim.

“Bu Türkiye’nin en önemli alanlarından bir tanesinde AKP’nin dayatmasıyla karşı karşıya kaldık. Bu Atatürk’e fütursuzca yapılan bir saldırıdır. Yapmak istedikleriyle amaçladıkları insan modelini yaratma gayretini kaba kuvvet uygulayarak AKP ne yazık ki meclise taşımıştır. Yaşadıklarımız dünyanın hiçbir parlamentosunda karşılaşılmayan bir süreçtir. Komisyon üyelerini n dahi konuşturulmadığı ve oylamaya dahil edilmediği bir ortamda milletvekillerine şiddete varan ve ağır darbeler almasına neden olan bu olay parlamento tarihimizin kara lekelerinden biri olarak tarihe geçmiştir.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Komisyondan geçen maddelerin hepsi çok önemli ama bir de Fatih projesi var bildiğiniz gibi. Bu Kamu İhale Kanunu kapsamı dışında tutuldu. Aslında çok üzerinde durulmuyor… Bunun altında bir şey aramalı mıyız sizce?

“Milyonlarca öğrenci için yatırım yapılacak alana ihalelerin ne amaçlı yapıldığı açıklanmalıdır. Ne kaçırıyorlar? Neyi gizliyorlar? Kiminle hangi anlaşmayı yaptılar da bu Kamu İhale Kurumuna tabi olmama maddesini koydular. Burada herhalde iktidarın birkaç firmayla yaptığı anlaşma söz konusudur. Bunların bu şekilde alınacak olmasının çok ciddi sorgulanması gerekir ve bu durum AKP’nin yolsuzluk hanesine yazılacak maddelerden bir tanesidir.”

CHP bu konuda nasıl bir yol izleyecek?

Şüphesiz ki. Zaten daha önce de ifade etmiştik. Teklifin, Meclis Başkanına verilen dilekçe ile geri çekilip çekilmeyeceğini görmemiz gerekiyor. Diğer bütün partilerde bu şekilde bir başvuruda bulundu. Bu konuda yaptığımız tüm direnişi meclis Genel Kurulunda yapmaya kararlıyız.

Haber: Serap Belovacıklı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com