Leyla Zana gözyaşlarına boğuldu!

Leyla Zana gözyaşlarına boğuldu!
Diyarbakır bağımsız milletvekili Leyla Zana, BDP’li Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile birlikte, Van’da depremin büyük zarar verdiği köyleri gezdi

Diyarbakır bağımsız milletvekili Leyla Zana, BDP’li Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile birlikte, Van’da depremin büyük zarar verdiği köyleri gezdi, giyecek yardımında bulundu. Köylerdeki depremzedelerin barınma sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını belirten Zana, "İnsan bu manzara karşısında insanlığından utanıyor" dedi. Zana’nın, köydeki bazı kadınların kendisine sarılarak ağlaması üzerine gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Van’da 23 Ekim günü meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelerin yaraları sarılmaya çalışılırken, Diyarbakır bağımsız milletvekili Liyla Zana, Van Belediye Başkanı BDP’li Bekir Kaya, Mardin’in Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp ve Van İl Genel Meclis Başkanı Semira Varlı ile birlikte depremde büyük zarar gören köyleri gezdi. Zana, ilk olarak depremde 10 kişinin hayatını kaybettiği Alaköy’e giderek burada halkın sorunlarını dinledi. Çadırları tek tek gezen Leyla Zana ve yanındakiler Kızıltepe’de düzenlenen ’Sen de bayramda bir çocuk giydir’ kampanyasında toplanan bir kamyon kıyafeti çocuklara dağıttı. Zana ve yanındakiler çocukları kendileri giydirdi.

Depremzedeler kış koşullarında çadırlarda artık yaşanamayacağını belirterek, barınma sorununun çözümlenemediğini söyledi. "Burada yağan kar insan boyunu aşıyor" diyen depremzedeler, "Biz buradaki çadırlarda nasıl kışı geçireceğiz. Bu sorunumuzun acilen çözülmesini istiyoruz" diye konuştu.

Leyla Zana da, "İnsan bu manzarayı görünce insanlığından utanıyor" diyerek, köylülerin sorunlarının acil çözümü için çağrı yaptı.

Zana ve yanındakiler Alaköy’den ayrılıp Halkalı ve Dağönü köylerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında kadınlarla yakından ilgilenen Leyla Zana, soğuk havada çeşme başında bulaşık yıkayan bir kadının yanına giderek bulaşıklarını yıkamasına yardımcı oldu. Köyde bulunan kadınlardan bazıları Leyla Zana’ya sarılarak ağlaması duygulu anların yaşanmasına neden olurken, Zana da gözyaşlarını tutamadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com