Libya Bombalanıyor Obama Tatilde

Libya Bombalanıyor Obama Tatilde
Libya bombalanırken Obama ve aile Güney Amerika turunda..

Libya'ya Cumartesi günü başlayan hava ve deniz operasyonu üçüncü gününe girdi. Düzenlenen operasyonda Libya lideri Muammer Kaddafi yanlısı güçlere ağır hasar verildiği belirtilirken, can kayıpları eleştiri çekiyor. Başbakan Tayyip Erdoğan ise Mekke'de yaptığı konuşmada, NATO, Libya konusunda devreye girecekse Türkiye'nin bazı şartları olduğunu belirtti.

OBAMA VE AİLESİ RİO'DA

Libya'yla ilgili Erdoğan'la telefon görüşmesi yapması beklenen Obama ise Libya'ya bomba yağarken Brezilya'nın başkenti Rio'da.. Obama eşi Michelle, kızları Malia ve Sasha ile birlikte Brezilya uçtu.. ABD Başkanı Barack Obama, Brezilya'dan ayrılmak için Rio de Janeiro havalimanına geldi. Dün gece Rio'nun meşhur Hz. İsa heykelini ziyaret eden Obama ailesi bol bol fotoğraf çektirdi.

ÇOCUKLARLA FUTBOL OYNADI

"Tanrı'nın Kenti" adıyla anılan Rio'nun gecekondu semtlerinden birine gelen Obama, burada, son 100 yılda Uruguay ile birlikte dünyanın en ileri futbolunu oynamış Brezilya diyarında çocuklarla futbol oynadı. Obama, Brezilya'dan sonra Şili ve El Salvador'u da ziyaret edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com