Libya Bu Tecavüz Skandalı İle Sarsıldı!

Libya Bu Tecavüz Skandalı İle Sarsıldı!
Libya'da gözaltındayken 15 erkeğin kendisine tecavüz ettiğini söyleyen bir kadın, başına gelenleri anlatmak için yabancı basın mensuplarının bulunduğu bir otel salonunu basınca ortalık karıştı..

Gözaltında kaldığı iki günlük süre zarfında 15 güvenlik görevlisinin tecavüzüne uğradığını ifade eden İman El Obeydi isimli kadın, Libya'nın başkenti Trablus'taki Rixos Oteli'ni birbirine kattı.

Otelin kahvaltı salonundaki yabancı basın mensuplarına vücudundaki darp izlerini göstermek isteyen Obeydi'ye Libya Enformasyon Bakanlığı yetkilileri engel olmaya çalıştı.

Obeydi, otel çalışanları, olay yerinde bulunan sivil polis ve bakanlık çalışanları arasındaki arbede an be an Associated Press foto muhabirinin kamerasına yansıdı. Associated Press ajansı, yaşanan kavgada gazetecilere ait iki kameranın parçalandığını ve bir muhabirin tekmelendiğini bildirdi.

Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin istifasını isteyen isyancıların kalesi konumundaki Bingazi kentinden geldiği için Trablus'taki bir kontrol noktasında gözaltına alındığını ifade eden Obeydi yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Tek başımaydım. Viski vardı. Beni bağladılar. Küfrettiler. Her şeyi filme aldılar... Üzerime işediler. Gururumu kırdılar."

Obeydi'nin olayın ardından bakanlık yetkilileri tarafından bir otomobile bindirilerek götürüldüğü belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com