Libya Silah İstiyor!

Libya Silah İstiyor!
Libya'da isyancıların kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi, hala devrik lider Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlerin denetiminde olan toprakların ele geçirilmesi için silah yardımı istedi...

Konsey'in Başkanı Mustafa Abdül Celil, BBC'ye açıklamasında Kaddafi'nin Libya'nın güneyinde olduğunu ve intikam saldırıları planladığını söyledi.

Abdül Celil, Kaddafi yanlılarının çoğunun Sabha'ya kaçtığını söyledi. "Sabha'da şiddetli çarpışmalar olacak. Bu yerleri geri alabilmemiz için daha fazla teçhizata ihtiyacımız var" dedi.

Mustafa Abdül Celil, "tüm altınları alan" Kaddafi'nin kentlere, petrol sahalarına ve enerji santrallerine saldırılar planlıyor olabileceğini söyledi.

Mustafa Abdül Celil, "Buraya gelecek liderlere güvende olacaklarını söylüyoruz" dedi. ABD, Ulusal Geçiş Konseyi'nin güvenlik güçleri üzerindeki hakimiyetinin cesaret verici olduğunu açıkladı.

Öte yandan nerede olduğu hala bilinmeyen Kaddafi, Libya'yı terk etmektense ölmeyi tercih edeceğini söylemişti.

Kaddafi'ye atfedilen yazılı bir mesajda, Birleşmiş Milletler'den Sirte'de işlenen suçlara son verilmesi istendi.

Kaddafi'ye bağlı güçler dört ayrı bölgede direniyor. Bu bölgeler, Kaddafi'nin memleketi olan Akdeniz kıyısındaki Sirte ve başkent Trablus'un güney doğusundaki Beni Velid'le Cufra ve Sabha.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com