Libya Yüzünden Ruslar Birbirlerine Girdiler!

Libya Yüzünden Ruslar Birbirlerine Girdiler!
Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Birleşmiş Milletler'in (BM) Libya operasyonu için yaptığı “haçlı seferleri” benzetmesi Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'i kızdırdı..

Putin, dün “Muammer Kaddafi rejimi demokratik olmasa da, bu başka ülkelere müdahale hakkını vermez. BM kararı ortaçağdan kalma bir haçlı çağrısına benziyor” dedi. Bunun üzerine Medvedev, “Haçlı seferleri kavramının kullanımı medeniyetler çatışmasına neden olabilir. Bu kabul edilemez. Her şey bugün yaşanandan daha da kötü olabilir” diye konuştu.

Rusya'nın BM Güvenlik Konseyi kararını veto etmemesini ise, “Kararın doğru olduğunu düşünüyorum. Bu karar bizim genel olarak Libya ile ilgili düşüncelerimizi yansıtıyor. Ama her konuya katıldığımızı da söyleyemeyiz” cümleleriyle yorumladı.

'Kendi halkına karşı suç işledi'

Rusya Devlet Başkanı, Libya yönetimi ile ilgili “Libya kendi halkına işlediği suçtan ötürü bu durumda. Bunların unutulmaması gerekiyor” dedi. Vladimir Putin 2000-2008 yılları arasında Rusya'yı yönetmiş ancak tekrar başkanlık seçimine girme hakkı olmadığı için yerine yardımcısı Medvedev'i desteklemişti. Normal şartlarda 2012 seçimlerinde tekrar aday olması beklenen Putin ve mevcutBaşkan Medvedev arasında üstü kapalı bir güç çatışması yaşandığı biliniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com