Libya'da Vahşetin İnanılmaz Görüntüleri!

Libya'da Vahşetin İnanılmaz Görüntüleri!
Times'ın eline geçen ve Libya'daki bir hastanede yaşananları gösteren video, Muammer Kaddafi'nin kendi halkı üzerine uyguladığı vahşeti göz önüne serdi...

Görüntülerde, genç bir adam Bingazi'deki El Cala hastanesine getiriliyor.

Genç adamın üzerindeki örtü kaldırıldığında, bacaklarının tamamen gövdesinden ayrılmış olduğu görülüyor.

TAM ANLAMIYLA VAHŞET

Times'ın elde ettiği, aynı hastanede çekilen bir resimde ise bir yatağın üzerinde duran iki ceset görülüyor. Cesetlerin gövdelerinden aşağı kısmı bulunmuyor.

İŞTE O VAHŞET ANLARI - VİDEO

Bu görüntüler, Kaddafi'nin “ev ev dolaşarak” isyancıları temizleyeceğini açıkladığı dakikalarda ortaya çıkarıldı. Times'ın eline geçen görüntüler ve diğerleri, Kaddafi'nin kendi iktidarını kurtarabilmek için başvurduğu şiddetin derecesini gösterdi.

Görüntülerdeki kişilerin nasıl öldüğü kesin olarak bilinmese de, bu tür ölümlerin sopa, plastik kurşun veya protestoculara karşı kullanılan geleneksel silahlarla sağlanamayacağı çok açık.

Cesetlerin korkunç hali, bu kişilerin hava saldırıları, tank, makineli tüfek veya Libya güvenlik güçlerinin ve Afrikalı paralı askerlerin sahip olduğu diğer ağır silahların kullanılması sonucu öldüğüne işaret ediyor.

Dün yaptığı bir saatlik öfke dolu konuşmasında, Libya lideri, güvenlik güçlerine isyan hareketini kırmalarını ve “her şeyi yakmalarını” emrettiğini söyledi. Destekçilerine de ayağa kalkarak, ABD, İngiltere ve diğer yabancı güçler adına Libya'yı yok etmeyi isteyenleri “korkakları” ve “hamamböceklerini” avlamalarını istedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com