Libya'dan Tahliye Edilenlerin Tam Listesi

Libya'dan Tahliye Edilenlerin Tam Listesi
Dışişleri Bakanlığı Libya'dan tahliye edilen Türk vatandaşlarının tam listesini yayımladı.

Bakanlığın Libya kriz merkezinden yapılan açıklamada, 19 ile 26 Şubat günleri arasında Libya'dan Türkiye'ye havayoluyla tahliye edilenlerin listesinin Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yayımlandığı belirtildi.

İŞTE TAHLİYE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ

RÜZGARIN HARAKETİNE GÖRE

Libya'daki Türk vatandaşların tahliyesi çalışmaları çerçevesinde Osmangazi Feribotu saat 24.00'de yeniden Libya'ya hareket etti.

Osmangazi Feribotu Kaptanı Vural Erol, Missurata Limanı'na gideceklerini ve 740 deniz mili yol yapacaklarını söyledi. Yolculuğun 28-30 saat sürmesinin planlandığını belirten Vural Erol, Akdeniz'deki rüzgarların hareketine göre Marmaris'ten çıkış saatini belirlediklerini ve Pazartesi günü sabaha karşı Libya'da olmayı planladıklarını ifade etti.

Libya'ya yapılan ilk seferde Bingazi Limanı'na yanaştıklarını, Missurata Limanı'nın ise Tunus'a yakın olduğu için yolculuğun daha da uzun süreceğini belirten Vural Erol, gemide 28 personelin bulunduğunu, ayrıca 4 Kızılay görevlisi, pasaport kontrolleri için 5 polis memuru, 2 Ulusal Medikal Kurtarma ekibinin bulunduğunu kaydetti.

Vural Erol, geminin yaklaşık 1100 kişi kapasiteli olduğunu, Başbakanlık Acil Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan yaklaşık 600 kişiyi alacaklarını kendilerine bildirildiğini, varış saatine kadar bu sayının değişebileceğini sözlerine ekledi.

SON GELİŞMELER

- BM Güvenlik Konseyi'nin Libya'da Muammer Kaddafi rejimine yönelik yaptırımlar öngören karar tasarısını oylaması bekleniyor.
- Fransa ve Kanada, Libya'daki büyükelçilikleri geçici olarak kapatarak, bu ülkedeki diplomatik faaliyetlerini askıya aldıklarını açıkladılar.
- ABD Başkanı Barack Obama, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin gitmesi gerektiğini söyledi.
- Libya'daki Arap Körfez Petrol Şirketinin (Agoco) çalışanlarının, Muammer Kaddafi karşıtı ayaklanmaya katıldıkları bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com