Libyalı Yaralılar İstanbul'a Getirildi

Libyalı Yaralılar İstanbul'a Getirildi
Libya'da yaşanan çatışmalarda yaralananlar, askeri kargo uçağıyla Bingazi Havalimanı'ndan alınarak İstanbul'a getirildi.

Libya'da yaşanan çatışmalarda yaralananlar, askeri kargo uçağıyla Bingazi Havalimanı'ndan alınarak İstanbul'a getirildi Libya'da yaşanan çatışmalarda yaralananlar, askeri kargo uçağıyla Bingazi Havalimanı'ndan alınarak İstanbul'a getirildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının koordinasyonunda, Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile yürütülen ortak çalışmalar neticesinde, Libya'da yaşanan çatışmalarda yaralanan ve ülkelerinde tedavi imkanı bulunmayan yaralılar ve refakatçileri, Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen sağlık personellerinin gözetiminde Türkiye'ye getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'na ait askeri kargo uçağıyla saat 16. 15'te Bingazi Havalimanı'ndan hareket eden yaralılar, saat 19. 30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na ulaştı.

Havalimanında ambulanslara sağlık görevlileri eşliğinde nakledilecek yaralılar, Pendik, Kartal, Bağcılar ve Baltalimanı eğitim ve araştırma hastanelerine sevk edilecek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com