Libyalı yolcu 2.5 milyon dolarla yakalandı

Libyalı yolcu 2.5 milyon dolarla yakalandı
Havalimanında 2.5 milyon dolarla yurtdışına çıkmak isterken yakalanan Libyalı yolcu, polisleri epey uğraştırdı.

Parayı saymak için 6 saat, seri numaralarını belirlemek 12 saat sürdü. Polisler para dolu çuvalı taşımakta da zorlandı.

Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Libyalı bir yolcuyu 2,5 milyon dolarla yurt dışına çıkış yapmak isterken gözaltına aldı.

SAYIM 6 SAAT SÜRDÜ

Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Ürdün'e gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Libyalı Anwar M.T.Zad (33) isimli yolcuyu şüphe üzerine durdurarak arama yaptı. Yapılan kontrolde yolcunun valizinde beyan edilmemiş yüksek miktarda ABD doları bulundu. Libyalı yolcuyu gözaltına alan Asayiş Büro Amirliği ekipleri, paranın sayılması için bir bankadan yardım istedi. Yaklaşık 6 saat süren sayım sonunda beyan edilmemiş paranın miktarının 2,5 milyon dolar olduğu belirlendi.Bu arada paraların seri numaralarını belirlemek için de polis 12 saat çalışmak zorunda kaldı.

POLİS ZOR TAŞIDI

Libyalı A.Z'nin polisteki ilk ifadesinde, ticaret yapmak için Libya'dan Amman'a transit olarak gitmek isterken, Atatürk Havalimanı'nda uçağını kaçırdığını ve bir başka havayolu ile Amman'a gitmek için Türkiye'ye giriş yaptığını söylediği öğrenildi. Libyalı yolcu polisteki ifadesinin ardından bugün Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilirken, ele geçirilen 2,5 milyon dolar savcılık emriyle Merkez Bankası'na teslim edildi. Polisler bir çuval içinde bulunan parayı zor taşıdı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com