Liderlerden Bayram Mesajları

Liderlerden Bayram Mesajları
Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Temel amacımız, Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek, ülkemizi Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak ise, önümüzde başka bir yol veya seçenek yoktur. Bunu yaparken en büyük kuvvet kaynağı millet ve muasır medeniyet hedefinin taşıyıcısı Yüce Meclis'tir.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: "Demokrasimizin kalbi olan Meclisimiz, ülke sorunlarının çözüleceği, milletimizin beklentilerinin karşılanacağı yerdir...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Milletçe, güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz."

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner: "Türk Silahlı Kuvvetleri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuka saygılı olmaya devam edecektir. Ancak hukuka saygının herkes tarafından dikkate alınması gereken bir zorunluluk olduğu aşikârdır."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür, özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Cumhuriyet, bireyi kulluktan çıkarıp özgür hale getirmektir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Cumhuriyetimiz, ilan edildiğinden bugüne kadar, hiç bu kadar engebeli ve tuzaklarla dolu bir dönemden geçmemiştir. Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşayacak ve bu kutlu emanet her daim dimdik ayakta kalacaktır.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Cumhuriyetin, çoğulcu-çok kültürlü, çok dilli yapıyı kucaklaması, temsiliyeti ve katılımcılığı yönetime eksiksiz yansıtması, kendi vatandaşlarına eşit-özgür yurttaşlık alanı açması ancak demokratik bir öze sahip olmasıyla mümkün.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com