"Liglerin kaderini..."

"Liglerin kaderini..."
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, şike soruşturması sürecinde zaman zaman sessiz kalmakla eleştirildiğini belirterek, "Bu tavrımız güçsüz olduğumuzdan değil aksine güçlülüğümüzden kaynaklanıyor" dedi.

"UEFA GENEL KURULU LİGLERİN KADERİNİ BELİRLEYECEK"

Türk futbolunun son derece olağanüstü dönemlerden geçtiğini belirten Başkan Sadri Şener, şöyle devam etti:

"Yönetim kurulu olarak kulübümüz adına en doğru duruşu sergilemenin mücadelesi içinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yaşanan malum süreçle ilgili yeni oluşan Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA'nın görüşleri doğrultusunda hareket edeceğini düşünüyorum. Bu ay içerisinde UEFA'nın İstanbul'da gerçekleştireceği genel kurul, Türkiye liglerinin kaderini belirleyecek önemli bir organizasyon olacak. O günü kadar beklemek durumundayız. Zaman zaman sessiz kaldığımız yönünde kamuoyunda farklı yorumlarla karşılaşıyoruz. Ancak şunun altını ısrarla çizmeliyiz ki; öncelikle sessiz kalmadık. Hakkımızı gereken her koşulda aradık ve aramaya da devam ediyoruz."

"SÜRECİ YÖNETEN GÜÇ OLDUK"

"Ses çıkarmaktan kasıt, saldırgan bir tavır sergilemekse bu üslup bize uygun değil" diyerek sözlerini sürdüren Başkan Şener, şöyle devam etti:

"Futbolun zaten gerilmeye yüz tutan ortamını daha da germek, hiç birimize katkı sağlamaz. Ayrıca bu tavrımız, güçsüz olduğumuzdan değil, aksine güçlülüğümüzden kaynaklanıyor. İzlediğimiz politikanın haklılığını, zaman ilerledikçe herkes görecek. Zira bugüne kadar hep sürecin dışında kaldık, artık tam içindeyiz. Süreci yöneten ve istediğini alan bir güç olduk. Bütün mücadelemiz şampiyonluk kupasını Trabzon'a getirmek için. Bunu başarınca ne demek istediğimiz çok daha iyi anlaşılacak." (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com