Linyit İlköğretim Okulunun SBS başarısı!

Linyit İlköğretim Okulunun SBS başarısı!
Kütahya'da, Seviye Belirleme Sınavlarında (SBS) 500 tam puan alan Linyit İlköğretim Okulunun 3 öğrencisi ödüllendirildi.

Kütahya'da, Seviye Belirleme Sınavlarında (SBS) 500 tam puan alan Linyit İlköğretim Okulunun 3 öğrencisi ödüllendirildi.
Vali Şükrü Kocatepe, SBS'de 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasına giren 6. sınıf öğrencisi Zeliha Balon, 7. sınıf öğrencisi İsmail Hakkı Kantar, 8. sınıf öğrencisi Burcu Gün için okuda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ülkenin geleceğinin eğitim hizmetlerinin iyi ve kaliteli yürütülmesiyle ilgili olduğunu söyledi.
Çocuk ve gençler ne kadar iyi yetiştirilebilirse ülkenin de o kadar güzel, iyi yerlerde ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği gibi çağdaş medeniyet seviyesinin üstünde yer alacağını ifade eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Kütahya'da göreve başladığımda okul öncesinde okullaşma oranı yüzde 13'tü, bugün yüzde 90 diyebiliyoruz. Bu da hayırseverlerimizin katkısı ve yaptığımız projeler sayesindedir. Her ilçeye bir anaokulu sloganıyla yaptığımız icraatlar sayesinde hazırlanan imkanlarla bu seviyeye geldik. Yine ortaöğretimde okullaşma oranımız düşüktü. Bu da kırsal kesimden, köylerimiz ve kasabalarımızdan çocuklarımızın lise düzeyindeki okullara devam edememesinden kaynaklanan başarısız bir görüntüydü. Bunu aşmak için de pansiyon kapasitelerimizi artırdık ve artırmaya devam ediyoruz. Şu anda 300'er öğrencilik iki pansiyon inşaatımız devam ediyor ve yakın zamanda bir hayırseverimiz pansiyon inşaatına başlayacak.''
Kocatepe, ilde Fen Lisesi sayısının 4'e, Anadolu Öğretmen Lisesi sayısının 9'a yükseldiğini anımsatarak, şöyle devam etti:
''Adalet Meslek Lisesi, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile eğitim ve öğretimdeki canlanmayı daha da genişlettik. En fazla 4 yıl sonra Kütahya, eğitimde ilk 5'te yer alacaktır. Gerek üniversite sınavlarında gerekse SBS'de Kütahya'nın yeri ilk 5'tir. Belirlediğimiz hedef budur. Bu başarılarda Okul Aile Birliklerinin etkisi ve rolü çok önemli. Çünkü okuldaki eğitim öğretim evde bütünleşmeyince bir anlam ifade etmiyor ve çocuklarımızı başarıya ulaştırmıyor. Bunun yanında okullardaki fiziki ortamın güzelleştirilmesi, iyileştirilmesi, daha sempatik hale getirilmesi mutlaka çocuklarımızın ilgisini, heves ve heyecanını, öğretmenlerimizin de motivasyonunu artırıyor. Dolayısıyla okullarımızın fiziki ortamlarının güzelleştirilmesinde Okul Aile Birliklerimizin etkisi çok fazla, desteği her şeyin üstünde.''
Daha sonra SBS'de başarılı olan 3 öğrenciye hediyeleri Vali Şükrü Kocatepe ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com