Linyit işletmelerine işçi alımı

Linyit işletmelerine işçi alımı
Kütahya'da, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Garp Linyitleri İşletmesi (GLİ) ve Seyitömer Linyitleri İşletmesi (SLİ) Müesseselerine normal daimi statüde toplam 36 işçi alınacak.

KÜTAHYA -      Alınan bilgiye göre, işçilerden 21'i Tavşanlı ilçesindeki GLİ Müessesesinde, 15'i il merkezine bağlı Seyitömer beldesinde istihdam edilecek.
     Tavşanlı'daki tesislere alınacak 10 maden teknikeri için meslek yüksekokullarının maden veya cevher hazırlama, 9 laborant için meslek yüksekokullarının kimya, 2 acil tıp teknisyeni için sağlık meslek liselerinin acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olma koşulu aranıyor.
     Seyitömer'deki 2 kişilik maden teknikerliği kadrosuna meslek yüksekokullarının maden veya cevher hazırlama, 4 kişilik makine teknikerliğine meslek yüksekokullarının makine, 2 kişilik harita teknikerliğine meslek yüksekokullarının harita kadastro veya harita, 1 kişilik laborantlık için meslek yüksekokullarının kimya, 3 kişilik numuneci kadrosuna endüstri meslek liselerinin kimya bölümlerinden, 3 kişilik greyder operatörlüğüne de lise veya dengi okullardan mezun olanlar başvurabilecek. Greyder operatörlüğüne, G sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar ya da greyder operatörlüğü belgesiyle birlikte en az B sınıfı sürücü belgesi bulunanların müracaatları kabul edilecek.
 Başvurular, 12 Haziranda mesai bitimine kadar herhangi bir Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) İl veya Şube Müdürlüğüne şahsen ya da ''www.iskur.gov.tr'' internet adresinden yapılabilecek.
Söz konusu kadrolara 2008 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılan lise ve dengi okul mezunlarının KPSSP94 puanı, önlisans mezunlarının KPSSP93 puanı 60 ve üzerinde olanlar müracaat edebilecek.
Mülakat sınavına çağrılacaklar adaylara, istihdam edecek kurum ya da kuruluş tarafından sınav yeri ve tarihine ilişkin bilgi verilecek.
 Bu arada, aynı dönemde Manisa'nın Soma, Konya'nın Ilgın, Bursa'nın Orhaneli ve Keles, Muğla'nın Yatağan ve Milas ilçelerindeki TKİ'ye ait tesislere de çeşitli branşlarda işçi alımı gerçekleştirilecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com