Linyitspor kongre kararı aldı

Linyitspor kongre kararı aldı
Balıkesirspor maçından sonra tepkilerin odağında olan ve taraftarlar tarafından istifası istenen TKİ Tavşanlı Linyitspor yönetimi kongre kararı aldı.

PTT 1. Lig'in ikinci yarısına Balıkesirspor mağlubiyetiyle başlayan TKİ Tavşanlı Linyitspor’da kongre kararı alındı. Kütahya Dumlupınar Stadı’nda oynanan ve 2-0 mağlubiyetle tamamlanan karşılaşma sonrasında, taraftarlarla güvenlik güçleri arasında arbede yaşanmış, yönetim istifaya davet edilmişti.

TKİ Tavşanlı Linyitspor yönetimi dün yaptığı toplantıda olağanüstü kongre kararı alarak, kulübü kendilerinden daha iyi yönetebilecek kişiler varsa göreve çağırdı. İstifa kararı almadıklarını ve görevleri başında olduklarını vurgulayan kulüp başkanı Osman Turan yaptıkları yönetim kurulu toplantısında, büyük emekler harcanarak bugünlere gelen TKİ Tavşanlı Linyitspor’u yalnız bırakmalarının söz konusu dahi olmayacağı düşüncesinin ön plana çıktığını kaydetti.

Basın sözcüsü Özgür Ergöçmen ise, TKİ Tavşanlı Linyitspor Kulübü’nün 14 Şubat Cuma günü olağanüstü genel kurula gideceğini belirtti. Toplantıda çoğunluk sağlanamaması durumunda 1 hafta sonra çoğunluk aranmaksızın kongrenin tekrarlanacağını ve görev almak isteyenler varsa yönetimi devretmeye hazır olduklarını ifade eden Ergöçmen, “Linyitsporumuzun kayyuma gitmesini, yönetimsiz kalmasını istemeyiz. İstifa çağrılarına seçimli genel kurul kararı alarak cevap veriyoruz. Eğer 14 Şubat’ta bir talip çıkmazsa yönetimimiz görevine devam edecek“ dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com