Lise giriş sınavında usuzsüzlük iddiası

Lise giriş sınavında usuzsüzlük iddiası
LİSE GİRİŞ SINAVINDA USULSÜZLÜK YAPILDIĞIN İDDİA EDEN BİR GRUP ÖĞRENCİ VE VELİSİ VALİLİĞE ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERDİ

LİSE GİRİŞ SINAVINDA USULSÜZLÜK YAPILDIĞIN İDDİA EDEN BİR GRUP ÖĞRENCİ VE VELİSİ VALİLİĞE ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERDİ

Eskişehir'de liseye giriş sınavlarında usulsüzlük yapıldığını iddia eden bir grup öğrenci ve velisi, imtihanların iptal edilmesi için Valiliğe şikayet dilekçe verdi.
1-2 Ağustos tarihlerinde yapılan Atatürk Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'ne giriş sınavında usulsüzlük yapıldığını ileri süren bir grup öğrenci velisi Vali Vekili Ekrem Ballı'yla görüşerek sorunlarının giderilmesini istedi. Ardından grup adına bir açıklama yapan öğrenci velisi Şükran Ulukal, bazı öğrencilerin sınava cep telefonu ile girdiklerini ileri sürerek, 'Bu sınava 110 öğrenci girdi ve bunlardan 30'u sınavı kazandı. Bizim çocuklarımızda 2 senedir resim dalında özel kurs alıyor. Sınava giren öğrencilerden bazıları sınava cep telefonu ile girdiler. Dışarıdan çekilen kısa mesajlarla öğrencilerin sınavı kazanmaları sağlandı. Sınav sırasında durumu okul müdürü ve okul yöneticilerine ilettik ancak, bizimle ilgilenmediler. Sınavda bazı öğrencilere ayrıcalık yapıldığını düşünüyoruz. Sınavda öğrencilerimizin resim yeteneğinin objektif olarak ölçülmediğini düşünüyoruz. Sınavın iptal edilerek tekrar yapılmasını istiyoruz ” diye konuştu.
Öğrenci velileri şikayet dilekçelerini Milli Eğitim Bakanlığı'na da fakslayacaklarını ve sınavın iptali için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com