Lise öğrencisi 9 enstrüman çalıyor

Lise öğrencisi 9 enstrüman çalıyor
Kütahya'nın Simav ilçesinde bir lise öğrencisi, 9 ayrı müzik enstrümanını çalabiliyor.

Kütahya'nın Simav ilçesinde bir lise öğrencisi, 9 ayrı müzik enstrümanını çalabiliyor. Kurs vererek harçlığını çıkaran öğrenci, elinden tutulması halinde başarılı bir sanatçı olabileceğini söylüyor.
Anadolu Cumhuriyet Lisesi son sınıf öğrencisi Muharrem Işık (17), genç yaşına rağmen tam bir müzik tutkunu. İlkokul 3. sınıftan itibaren saz, gitar, zurna, klarnet, kaval, davul, cümbüş, darbuka ve flüt gibi müzik aletlerini çalmasını öğrenen Muharrem Işık'ın en büyük ideali ise konservatuara giderek sanatçı olmak. 10 parmağında 10 marifet olan Muharrem'in saz ve klarnetteki performansı ise ilçede dilden dile dolaşıyor.
9 enstrüman çalabilen Muharrem Işık, müzikseverlere kurslar vererek hem harçlığını çıkarıyor hem de asgari ücretle çalışan babası Nurullah Işık ile ev hanımı annesi Muhterem'e destek veriyor. Muharrem ayrıca ilçede yeni kurulan bando takımında da klarnet çalıyor.

ÇALMADAN DURAMIYOR
Çalmadan yapamadığını ifade eden Muharrem, klarnet ve darbukayı babasının, gitarı kardeşinin, cümbüşü de amcasının hediye ettiğini, okuldan geldikten sonra odasına geçip mutlaka birkaç saat müzik aletlerinden bir veya ikisini çalarak günü tamamladığını kaydetti. 9 enstrüman çalmasının derslerini aksatmadığını dile getiren Muharrem, bu yıl okulunu bitirerek eğitime konservatuarda devam etmek istediğini belirtti.
Babasının da kendisine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığını kaydeden Muharrem Işık, elinden tutulması halinde meşhur bir sanatçı olabileceğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com