Liseler şehir dışına mı taşınıyor?

Liseler şehir dışına mı taşınıyor?
MEB tarafından Türkiye genelinde 33 tane yapılması planlanan eğitim kampüsleri için “Ulusal Mimari Proje Yarışması”nın ilk etabı sonuçlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın lise seviyesindeki öğrenciler için planladığı gözde projesi eğitim kampüsleriyle ilgili projede ilk etapta Adana, Kocaeli, Aydın, Şanlıurfa, Erzurum, Muğla, İstanbul ve İzmir’de yapılacak 8 kampüs için başvuran 156 mimari ekip yeterlik sağladı.
 
Anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, meslek lisesi binaları ihtiyacının bir bölümü, kentin yeni gelişen bölgelerinde oluşturulacak yaklaşık 100 bin metrekare alanlar üzerinde tasarlanacak.
 
Bu alanlara güçlü kamu ulaşım imkânları sağlanacağı belirtilen proje kapsamında entegre kampüslerde, birkaç farklı program çerçevesinde eğitim veren farklı liseler, ortak bir altyapıyı (teknik ve personel) ve donatı havuzunu (yemekhane, yüzme havuzu, konferans-çok amaçlı salon, kütüphane, yurt vb.) paylaşacak.
 
Kampüs alanına yakın olan bölgelerdeki liselerin bir kısmının kampüse taşınması sonucu, boşta kalan liseler yeniden düzenlenerek ilkokul ve ortaokul sistemine tahsis edilecek. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com