Liseli kızın katiline keşif yaptırıldı / VİDEO

Liseli kızın katiline keşif yaptırıldı / VİDEO
Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde geçen yıl öldürülen lise öğrencisi Emine Çetin'in katil zanlısı olarak tutuklanan K.B'ye keşif yaptırıldı...

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde geçen yıl öldürülen lise öğrencisi Emine Çetin'in (17) katil zanlısı olarak tutuklanan ve yargılanması devam eden K.B'ye (27), olay yerinde keşif yaptırıldı. K.B.'nin ailesi çocuklarının suçsuz olduğunu iddia ederken, Emine Çetin'in ailesi "Evladımız gibi büyüttüğümüz, altı yıl ekmek verip beslediğimiz K.B. biricik kızımızın katili oldu" dedi.

Alaşehir'de 13 Ağustos 2010 tarihinde, dedesinin evinde vahşice öldürülmüş bulunan, Sekine Evren Kız Meslek Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Emine Çetin'in katil zanlısı olarak babası İbrahim Çetin'in yanında çalışan K.B. tutuklandı. Genç kızın cesedi üzerinde yapılan incelemede başına sopayla ve ütüyle vurulduğu, boğazının yemeni ile sıkıldığı ve vücudunda 10 bıçak yarası bulunduğu tespit edildi. Markette yapılan incelemede de güvenlik kamerasının devre dışı bırakıldığı anlaşıldı. Olaydan sonra ifadesi alınan K.B., serbest bırakıldı. Ancak ikinci kez gözaltına alınan K.B. bu kez suçunu itiraf etti. K.B'nin genç kızla zorla birlikte olmak istediği, Emine'nin direnmesi sonucu boğuşma olduğu, K.B.'nin olaydan sonra markete inerek çalışmaya devam ettiği belirlendi. K.B.'nin, Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde "cinsel istismara teşebbüs, delilleri yok etmek, adam öldürmek, konut dokunulmazlığını ihlal" suçlamalarından müebbet hapis cezası istemiyle Mart 2011'de yargılanmasına başlandı. K.B., savcılıkta verdiği ifadeleri reddederek, Emine Çetin'i kendisinin öldürmediğini iddia etti. Geçen 30 Eylül'de yapılan duruşmada, mahkeme heyeti olay yerinde keşif yapılması kararı verdi.

Keşif için bugün (Cuma) cinayetin işlendiği Sarısu Mahallesi Bulvar Caddesi Numara 143 adresinde, polis ve jandarma geniş güvenlik önlemleri aldı. Sanığın getirilmesini Emine Çetin'in yakınları ve vatandaşlar da izledi. Sanık K.B., cezaevi aracından indirilerek markete ve üst katındaki eve çıkartıldı. Alaşehir Ağır Ceza Hakimi Mithat Akgün, bilirkişiler eşliğinde K.B.'ye keşif yaptırdı, mahkemede var olan belgeleri teyit ettirdi, olay anında burada bulunanlara bildiklerini anlattırdı ve bilirkişi heyetinden raporunu hazırlamasını istedi. K.B. keşfin tamamlanmasının ardından tekrar cezaevi aracına bindirilerek, Manisa M Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

"OĞLUMUZ GİBİ BAKARDIK"

Liseli Emine'nin babası İbrahim Çetin, yanlarında çalışan K.B.'yi evlatları gibi gördüklerini belirterek, "Evladımız gibi büyüttüğümüz, altı yıldır ekmek verip beslediğimiz K.B. biricik kızımızın katili oldu. Biz onu oğlumuz gibi besledik. Günde üç öğün yemeğini veriyorduk. Bazen kasa açık veriyordu. Hatayı `kendim yapmışımdır' diyerek kimseden şüphelenmiyordum. Kasada bin 400 lira açık vardı. Demek ki onu da o almış. İçi başka, dışı başkaymış" dedi. Anne Yıldız Çetin de, "Oğluma ne alırsam ona da aynısını alırdım. Meğer koynumuzda şeytan beslemişiz. Katilmiş, caniymiş o. Yıllarca onu doyurdum besledim. Hiç ummazdım. Kınalı kuzumu elimden aldı. O kadar ekmeğimizi aşımızı, sevgimizi paylaştık. Ne istedin kızımdan?" diye tepki verdi.

Ailenin avukatı Adnan Özdişçi de, sanık K.B.'nin karakol, savcılık ve mahkemede verdiği ifadeleri reddettiğini ve defalarca mektup yazarak "inkar" cihetine gittiğini söyledi. Özdişçi, vekilleri tarafından akli dengesinin bozuk olduğu iddialarının bile dile getirildiğini kaydetti.

"OĞLUM KATİL OLAMAZ"

Sanık K.B.'nin babası İ.B. (ilhami Bozyel) de, oğlunun altı yıl markette çalıştığını belirtti. Baba İ.B., "Kızım gibi gördüğüm rahmetlik Emine'yi her gün okula getirip götürüyordu. Eğer benim oğlum böyle bir niyet taşısaydı, bunu neden bu halde düşünsün? Alaşehir dağlarıyla geniş bir alan, oralarda yapardı. Oğlum asla böyle bir şey yapmaz. Emine'yi kardeşi gibi severdi. Zaten Ankara'dan gelen raporlar da, oğlumun bu işi yapmadığını gösteriyor. Oğlumun üzerinde parmak izi yok, kan izi yok, doku izi yok. Hangi sıfatla oğlum suçlanıyor, anlamış değilim. Benim kanaatim, başkaları bu olayı yaptı, oğlum kurban seçildi. Yüce adalete güveniyorum ve Allah'a havale ediyorum" dedi.

Sanık K.B., 20 Ekim'de tekrar hakim karşısına çıkacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com