Liseli öğrencilere ESOGÜ tanıtıldı

Liseli öğrencilere ESOGÜ tanıtıldı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından lise ve dengi okul öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak ve meslek seçimlerine yardımcı olmak amacı ile düzenlenen ESOGÜ Tanıtım Günü 2013, ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi’nde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda ge

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından lise ve dengi okul öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak ve meslek seçimlerine yardımcı olmak amacı ile düzenlenen ESOGÜ Tanıtım Günü 2013, ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi’nde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Eskişehir il merkezinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden yoğun öğrenci katılımı ile gerçekleşen Tanıtım Günü’nün açılışında konuşan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen; 40 yıldan uzun bir geçmişe sahip, oturmuş ve büyük başarılara imza atmış bir üniversite olarak ESOGÜ’de 16 ön lisans, 66 lisans, 65 yüksek lisans ve 36 doktora programı bulunduğunu söyledi. Bu programlarda hepsi alanlarında başarılı öğretim elemanlarının hizmet verdiğini belirten Prof. Dr. Hasan Gönen, ESOGÜ’nün Avrupa’daki 111 üniversite ile Erasmus, Türkiye’deki 69 üniversite ile Farabi öğrenci ve öğretim elemanı değişim programlarını yürüttüğünü, Türk Dünyası ve akraba topluluklar ile de benzer bir işbirliği yapılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Prof. Dr. Hasan Gönen ayrıca ESOGÜ’nün sosyal, kültürel ve sportif imkanları ile ilgili bilgiler de verdi. Öğrencilere üniversite tercihinin hayatlarını şekillendireceğini hatırlatan Prof. Dr. Hasan Gönen, isabetli tercihler yapmaları temennisinde bulunurken, ESOGÜ Tanıtım Günü 2013‘ün hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Açılış konuşmasının ardından ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) Gösteri Toplulukları’nın sunduğu halk müziği dinletisi ile halk oyunu ve latin dansı gösterileri gerçekleşti. Daha sonra öğrenciler; fakülteler, yüksekokullar, meslek yüksekokulları ve diğer birimlerin kendilerini tanıtmak üzere açtığı stantları gezerek görevli personelden bilgi aldılar. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com