Loğoğlu: Görüşme olumlu geçti

Loğoğlu: Görüşme olumlu geçti
Başbakan Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir araya getiren terör zirvesinin ardından ilk açıklama CHP'den geldi.
 CHP Genel Başkanı Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi söylemleri yumuşatmaya özen gösterdiğini belirterek, "Bu bağlamda gerekirse siyasi ortamı yumuşatmak bakımından Sayın Başbakan ile birlikte Uludere'ye birlikte gidebileceklerini söylediler" dedi. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!
 
CHP Genel Başkanı Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorunu ve terör konuları' dolayısıyla bir araya gelmesinin ardından CHP Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Loğoğlu, Başbakan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamada, bu görüşmeden çıkan iki sonuç olduğunu belirterek, "Meclis çatısı altındaki bütün partiler, CHP'nin yöntem ve yol haritası önerisine 'evet' dediği takdirde bu öneriye olumlu bakıyor" dedi.

Loğoğlu, bunun bir toplumsal mutabakat konusu olduğunu anlatarak, bütün partilerin buna 'evet' demesinin gerekli olduğunu ifade etti. "Adalet ve Kalkınma Partisi de aynı görüşü taşıdığını ifade etti" diyen Loğoğlu, bu bakımdan yapılan görüşmede Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu konudaki katkısının mutlaka gerekli ve MHP'nin bu hususta ikna edilmesi gerektiğinin altının defalarca muhataplar tarafından vurgulandığını söyledi. Loğoğlu, "Bu konudaki gelişmeleri, bugüne kadar yapılan açıklamalar dahil izliyoruz. Baştan beri söylediğimiz siyasi açıdan, dış politika açısından bakmadığımız, Türk toplumunun, ulusun, halkın beklentilerine yanıt verecek çıkış yolu bulmak noktasında olduğunu hep söylüyoruz. Bunun için önerdiğimiz yol haritasının buna yardımcı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. 
 
Loğoğlu, hazırlanan önerilerin başlığının ve içeriğinin değişmez olmadığını belirterek, bu konuda diğer partilerin görüşlerinin tartışılabileceğini ifade etti. Loğoğlu, "Önemli olan bu sürecin altında meclis çatısı altında 4 partinin de katılacağı böyle bir komisyon oluşturabilmek" dedi. 
 
Görüşmelerin atmosferinin olumlu olduğunu bildiren Loğoğlu, siyasi söylemlerdeki yumuşatma anlamında Kılıçdaroğlu'nun bu konuda özen gösterdiğini söyledi. Loğoğlu, "Bu bağlamda gerekirse siyasi ortamı yumuşatmak bakımından Sayın Başbakan ile birlikte Uludere'ye birlikte gidebileceklerini söylediler. Bizim bugün bu görüşme sonrasında bulunduğumuz noktada bir süre umudumuzu muhafaza ediyoruz. Bu girişimin sahipleneceğini diğer partiler tarafından, bekliyor ve umut ediyoruz" şeklinde konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com