Loğoğlu'ndan Davutoğlu'na cevap

Loğoğlu'ndan Davutoğlu'na cevap
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerine yanıt verdi.
Davutoğlu'nun sarfettiği sözlerin akademik kökenli bir bakana yakışmadığını belirten Loğoğlu, " Hezimetler dizisi olan dış politikadaki hatalarının, Suriye'de dökülen kanların, hissettiği çaresizliğin Sayın Bakanı hırçınlaştırdığı anlaşılmaktadır. CHP mensuplarının ahlak, insanlık ve vicdan konusunda Sayın Davutoğlu'ndan da, başkasından da ders almaya ihtiyaçları yoktur" diye konuştu.
 
"HALK BARIŞTAN YANADIR, HÜKÜMET HALK SESİNE KULAK VERMELİ"
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Halkın barıştan yana olduğunu belirten Loğoğlu, hükümetin halkın sesine kulak vermesi gerektiğini belirterek, "Halkımız savaşa karşıdır, barıştan yanadır. Suriye halkı, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkmeni, Hristiyanıyla hiçbiri düşmanımız değildir, hepsi dostumuzdur. Hep halk iradesinden bahseden AKP’nin artık halkın sesine kulak vermesi ve sorumluluğunu yerine getirmesi lazımdır" dedi.
 
"DIŞ POLİTİKADAKİ HEZİMETLERİN SAYIN BAKANI HIRÇINLAŞTIRDIĞI ANLAŞILMAKTADIR"
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine yanıt veren Genel Başkan Yardımcısı 
 
Loğoğlu, CHP'lilerin ahlak ve vicdan konusunda ders almaya ihtiyaçlarının olmadığını dile getirirken şunları söyledi:
 
"Sayın Davutoğlu’nun CHP ve Genel Başkanı hakkındaki hezeyan ürünü olarak gördüğümüz son sözlerinin akademik kökenli bir Dışişleri Bakanına hiç yakışmadığını belirtmek isterim. Hezimetler dizisi olan dış politikadaki hatalarının, Suriye’de dökülen kanların, hissettiği çaresizliğin ve köşeye sıkışmışlığın Sayın Bakanı hırçınlaştırdığı anlaşılmaktadır. CHP mensuplarının ahlak, insanlık ve vicdan konusunda Sayın Davutoğlu’ndan da, başkasından da ders almaya ihtiyaçları yoktur. 
 
CHP siyasi kültüründe küfür ve şiddet yoktur. Bunlara kimin tevessül ettiğini görmek için Sayın Davutoğlu’nun çevresine bakması yeterlidir. Böyle orantısız ve yersiz iddialarda bulunabiliyorsa, Dışişleri Bakanının neden bu kadar başarısız olduğu ve sürekli hatalar yaptığı da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır."
 
"SURİYELİLERİN KALDIĞI KAMPLARA DAVUTOĞLU'NUN TALİMATIYLA SOKULMADIK"
 
CHP'lilerin Suriyelilerin kaldığı kamplara gitmediği yönündeki Davutoğlu'nun eleştirisini de yanıtlayan CHP'li Loğoğlu, "Sayın Davutoğlu Suriyelilerin kaldığı kamplara CHP gitmedi diyor. Doğrudur. Ama neden? Çünkü aylar önce gittiğimizde Sayın Davutoğlu’nun talimatıyla o kamplara CHP vekilleri olarak sokulmadık da ondan" dedi. 
 
"CHP SİZİ ELEŞTİRMEYE DEVAM EDECEKTİR. BU GÖREVİMİZ, HALKIMIZA OLAN BORCUMUZDUR"
 
Eleştirinin muhalefetin görevi olduğuna dikkat çeken Loğoğlu, "Sayın Davutoğlu, 'CHP her gün beni eleştirmek için bir bahane arıyor, günlük olaylara göre eleştiriyor' diyor. Sayın Davutoğlu, siz her gün hatalarınıza bir yenisini eklediğiniz için bundan daha doğal bir şey olamaz. Karar ve hareketleriniz arasında o illiyet bağını siz kursanız, siz bile bu kadar hata yapmazsınız. CHP sizi eleştirmeye devam edecektir. Bu görevimiz, halkımıza olan borcumuzdur. Sayın Davutoğlu’nun yapması gereken ise akla ve izana dönmesidirö diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com