Lokantaya sahte para verince yakalandılar

Lokantaya sahte para verince yakalandılar
Kayseri'de bir lokantaya sahte para veren ve liderliğini ''sincap'' lakaplı kadının yaptığı iddia edilen suç örgütünün 7 üyesi gözaltına alındı

Kayseri'de bir lokantaya sahte para veren ve liderliğini ''sincap'' lakaplı kadının yaptığı iddia edilen suç örgütünün 7 üyesi gözaltına alındı.

Develi'de bir lokantada yemek yiyen Salih S, Osman A, Erhan T. ve Adem Ç.'nin sahte para verdiğini fark eden işletme sahibi, polise ihbarda bulundu. 4 kişi, bir otomobile ilçeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada yakalandı. Zanlıların ifadeleri doğrultusunda soruşturmayı genişleten polis ekipleri, Gümüşören köyünden sahte parayla koyunlar alan Gülay K. ve İsmail D. ile ilçedeki çeşitli iş yerlerinde sahte paralarla alışveriş yaptığı tespit edilen Ferhat K'yı gözaltına alındı.

''Sincap'' lakaplı Gülay K.'nin liderliğini yaptığı öne sürülen suç örgütünün, İstanbul'dan getirttikleri sahte paraları Develi ve çevresinde piyasaya sürdükleri iddia edildi. İstanbul, Sakarya ve Gebze'de de aynı suçtan dolayı arandıkları belirlenen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Zanlıların üzerlerinde ve otomobillerinde yapılan aramada 45 adet 50 liralık, 23 adet 100 liralık ve 34 adet 200 liralık sahte banknot ele geçirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com