Lokum tadında internet

Lokum tadında internet
Türk Telekom, "Lokum" olarak adlandırdığı yeni bir ürün geliştirdi...
Türk Telekom internet erişimini yaygınlaştırarak internet pazarını büyütme hedefi doğrultusunda ev ve işyeri telefon abonesi olup internet kullanmayanlara yönelik "Lokum" olarak adlandırdığı yeni bir ürün geliştirdi.
 
“Lokum” isimli ürünle ev ve işyeri telefon kullanıcıları ücretsiz internet bağlantısı, ücretsiz modem sahibi olurken, günlük 2 TL ve 1 saatlik de 1 TL’ye internet paketi satın alabilecekler.
 
Türk Telekom internet erişimini yaygınlaştırarak internet pazarını büyütme hedefi doğrultusunda ye ev ve işyeri telefon abonesi olup internet kullanmayanlara yönelik “Lokum” olarak adlandırdığı yeni bir ürün geliştirdi. Türk Telekom’un “Lokum” ürününü satın alan ev ve işyeri telefon kullanıcıları hiçbir taahhüt altına girmeden ve herhangi bir başvuruya gerek kalmadan ücretsiz internet bağlantısı ve ücretsiz modeme sahip olacaklar, ve saatlik ya da günlük paketlerle internet hizmeti satın alabilecekler. Bunun için ev ve işyeri telefon sahiplerinin internet erişimi istediklerini beyan etmeleri yeterli sayılacak.
 
Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt, devrim niteliğine olarak değerlendirdiği “Lokum” ürünüyle Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş sürecine destek olmanın yanı sıra interneti tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi.
 
‘Türk Telekom’dan Lokum Tadında İnternet’ başlığıyla duyurulan kampanyayı tanıtmak üzere Antalya’da düzenlenen basın toplantısı Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt, Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ve Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer’in katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Gökhan Bozkurt, Lokum isimli ürünü aynı zamanda bir sosyal sorumluluk olarak gördüklerini ve internetin tüm Türkiye’ye ulaşması için maliyet dahil her türlü fedakarlığı yaptıklarını belirtti.
 
“İNTERNET PAZARINA KUVVETLİ GİRİŞ YAPIYORUZ”
 
Bozkurt, “Çalışmalarımızı içinde var olduğumuz topluma hizmet etmek ve değer katmak amacıyla yürütüyoruz. Bu ürünü de Türkiye’nin 2023 hedeflerine ve bilgi toplumuna ulaşma vizyonuna önemli katkı sağlayacak devrimsel nitelikte bir ürün olarak görüyoruz. 6.4 milyon ev ve işyeri telefon müşterimizi internetle buluşturmak istiyoruz. Türkiye’de ADSL internetin büyüme hızı biraz yavaşladı. Bu alanda Grup şirketimiz TTNET en büyük oyuncu. Biz öncelikle internetle hiç buluşmamış müşterilerimize internet erişimi sağlayarak bu pazarı büyütmek istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için de bu işin bize maliyeti konusunda cesurca davranarak birçok fedakarlık yaptık. Lokum adını verdiğimiz yeni hizmetimizle 6 yıl aradan sonra perakende internet pazarına kuvvetli bir giriş yapıyoruz” dedi.
 
“BİR YILDIR LOKUM İÇİN EMEK VERİYORUZ”
 
Toplantıda ürünün hazırlık sürecini aktaran Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, ürün üzerinde bir yılı aşkın zamandır çalıştıklarını belirterek, “Geçen bir yılda bu ürün için büyük emek verdik. Bu bir yılda BTK ve Rekabet Kurulu onaylarını almanın yanı sıra, müşteri ihtiyaçlarına en uygun bir ürün geliştirmek için çalıştık. 6 yıldan sonra Türk Telekom olarak ilk kez perakende hizmeti sunacağız. Bu ürün internet pazarını hızlı büyütecek bir işlev görecek. Bu üründe hedef kitlemiz öncelikle ev ve işyeri sahipleri. Bu kategoride olup ta internet erişimi olmayan 6.4 milyon civarında bir potansiyel var. Biz ayrıca daha önce internet kullanıp ta sonradan vazgeçenleri de yeniden internetle buluşturmak istiyoruz” dedi.
 
GÜNLÜK 2 TL, SAATLİK 1 TL
 
Erem Demircan, Lokum isimli ürünün güvenli internet sunacağını, Lokum web sitesinin de zengin içeriğiyle ücretsiz olacağını ifade ederek şu bilgileri verdi:
 
“Kullanıcılarımız herhangi bir taahhüt, sözleşme ya da ücret talep edilmeden internet hizmetinden faydalanabilecekler. Haber, spor, magazin, kadın ve aile, finans, eğlence, fırsat ve indirim gibi farklı kategorilerde birçok bilgi ve haberin yer aldığı Lokum sitesini de ücretsiz olarak kullanıma sunuyoruz. Lokum ürününde günlük paket 2 TL ve bir saatli paket de 1 TL olacak. Günlük bir kullanım kotası koymadık. Sadece aylık bazda 6 GB’lik bir kota bulunuyor. Kalan süre bilgilendirmesi, paket bitince otomatik kapanma gibi özellikleri sayesinde kontrollü kullanım imkânı sunan Lokum hizmetinde kullanılan kadar ücret müşterimizin telefon faturasına yansıtılacak.”
 
“SADECE 2 HAFTADA 110 BİN ÖN TALEP GELDİ”
 
Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer ise, kampanyanın tüm Türk Telekom ailesi içinde büyük bir heyecanla karşılaştığını vurgulayarak “ Bu aynı zamanda bir sosyal sorumluluk kampanyası. Türk Telekom çalışanlarının ve satış teşkilatının sadece kendi çevresinde yaptığı iki haftalık ön lansman süresince 110 bin ön talep toplandı. Bu rakam Türk Telekom çalışanlarının kampanyaya ne kadar büyük bir inanç gösterdiklerini hem de internet pazarının büyüme potansiyelini gösteriyor. Tüm Türkiye’yi Lokum vasıtasıyla internetle tanıştıracağız. Böylece hem bilgi toplumuna dönüşe önemli bir katkımız olacak hem de internetin ülke çapına yaygınlaştırılmasını sağlayacağız” diye konuştu.
 
Dinçer, internetin yaygınlaştırılması önündeki bir engelin bilgisayar sahipliğinin düşük olması olduğunu hatırlatarak, “Bunun için yakın bir zamanda yeni projelerimiz de olacak. Lokum ürünü satın alan müşterilerimize çok ekonomik koşullarda bilgisayar sahibi olma fırsatı yaratacak kampanya başlatacağız. Bunun müjdesini şimdiden vermek istiyorum” dedi.(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com