Londra'da Türklere saldırı!

Londra'da Türklere saldırı!
İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk'lere yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı İslington bölgesinde bulunan İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konfederasyonu binasına molotof kokteylli saldırı düzenlendi.

Saldırı sırasında binada 3 kişinin bulunduğu belirtildi. Olayda şans eseri kimse yaralanmazken, binanın camları kırıldı.

Londra’da Türklere ait gazete ve ibadethanelere yönelik gerçekleştirilen molotoflu saldırılar endişe veriyor.

Londra’da Türklere ait gazete ve ibadethanelere yönelik gerçekleştirilen molotoflu saldırılar endişe veriyor. Bu saldırılara dün bir yenisi daha eklendi.Türklerin yoğun olarak yaşadığı İslington bölgesinde bulunan İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konfederasyonu binasına molotoflu saldırı düzenlendi. Ölen veya yaralananın olmadığı saldırıda binanın camları kırıldı. Ayrıca dün ‘Valide Sultan Cami’sine saldırı ihbarı alan İngiliz polisinin, bina önünde gece boyunca nöbet tuttuğu belirtiliyor.

Türk ve Alman kamuoyu, 2000 yılından beri Almanya’da 8’i Türk, toplam 11 kişiyi öldüren Neonazi çetesi ile Alman istihbaratının bağlantısına odaklanmışken, Avrupa’nın bir diğer şehri, Londra’da son bir ayda Türklere ait bir çok merkeze molotoflu saldırı düzenlendi.

İLK SALDIRI GAZEYE

Başkentteki Türk merkezlerine molotof kokteyli saldırıların ilki geçtiğimiz ay başında bir gazeteye 30 Ekim Pazar geceyarısı yapıldı. Görgü tanıkları, gazetenin bürosuna iki kişinin molotof kokteyli attığını belirtiyor. Ancak şu ana kadar olayın failleri yakalanamadı.

YATILI ÖĞRENCİLERİN BULUNDUĞU MERKEZE MOLOTOF ATTILAR

Benzeri saldırıların ikincisi, geçtiğimiz Cuma gecesi, “İslam Toplumu Milli Görüş İngiltere Bölge Merkez” binasına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce molotof kokteyli atılmasıyla gerçekleştirildi.

Yatılı öğrencilerin de kaldığı binaya yapılan saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, yanıcı maddelerle saldırılan binanın mescid olarak kullanılan odasında yangın çıktı.

Binada kalan öğrencilerin yangına müdahalesi ve itfaiyenin olay yerine hemen gelmesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü.

Merkez temsilcileri, saldırıya ilişkin olarak yaptıkları açıklamada, saldırının sebebinin, “Avrupa'da yükselmekte olan İslam düşmanlığının İngiltere'ye yansıması” olabileceğini ifade etti.

TÜRK CAMİLERİNE MOLOTOFLU SALDIRI

Molotoflu saldırıların üçüncüsü, Kuzey Londra’da Türk göçmenlerin yoğun olduğu bölgede meydana geldi. Geçtiğimiz Cumartesi gecesi meydana gelen olayda, Türklere ait camiye yangın bombası atıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Londra’daki Türk hedeflerine yönelik son saldırı ise Cuma gecesi yaşandı. Bu olayda, Wood Green semtindeki Fatih Cami’sine molotof kokteyli atıldı.

KKTC KONSEY BİNASINI DA HEDEF ALDILAR

Başkentte ard arda gelen bu saldırılara dün bir yenisi daha eklendi. Türklerin yoğun olarak yaşadığı İslington bölgesinde bulunan İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konfederasyonu binasına gece saat 23:00 sıralarında molotoflu saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında binada 3 kişinin bulunduğu belirtildi. Ölen veya yaralananın olmadığı saldırıda binanın camları kırıldı.

İNGİLİZ POLİSİ NÖBET TUTTU

Bu arada, Valide Sultan Cami’sine de gece saldırı yapılacağı ihbarını alan İngiliz polisinin, 1A Clissold Road adresinde gece boyunca bina önünde nöbet tuttuğu öğrenildi.

SALDIRILARDA PKK VE EDL ŞÜPHESİ

İngiliz siyasi yorumcular, son günlerde Londra’daki Türk merkez ve ibadethanelerine yönelik artan saldırıların ardında yabancı düşmanı İngiliz aşırı sağcı ‘İngiliz Savunma Ligi’nin (English Defence League-EDL) ya da terör örgütü PKK’nın bulunabileceğini belirtiyorlar.

Gözlemciler ise, Londra'daki güvenlik birimlerinin son aylarda örgüte uyguladığı baskıların yoğunlaşmasına paralel olarak, PKK yandaşlarının da eylemlerini artırmış olabilecekleri değerlendirmesinde bulunuyorlar.

İNGİLİZ POLİSİNDEN PKK’YA AĞIR DARBE

Londra’da geçtiğimiz Pazar günü, PKK’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle gösteri düzenleyen terör örgütü PKK yanlısı bir grup, İngiliz Scotland Yard polisine saldırmış ve polisten çok sert karşılık bulmuştu. İngiliz polisiyle göstericiler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve göz altına alınan göstericiler olmuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com