'Londra'yı 26 milyon kişi kapattı!

'Londra'yı 26 milyon kişi kapattı!
2012 Londra Olimpiyatları'nın kapanış töreninin, İngiltere'de 26 milyon 300 bin kişi tarafından izlendiği bildirildi.
İngiliz Yayın Kuruluş BBC, Londra Olimpiyatlarının BBC1'den yayınlanan kapanış töreninin 26 milyon izleyici çektiğini, buna ek olarak 300 bin kişinin de kapanış törenini BBC'nin yüksek çözünürlüklü veya 3 boyutlu yayınlarından izlediğini duyurdu.

LONDRA'YA VEDA! (GALERİ)
 
Bu rakamın İngiltere'nin toplam televizyon izleyicilerinin yüzde 80'inden daha fazlasına eşit olduğu belirtilen açıklamada, kapanış töreninin İngiltere'de çektiği izleyici sayısının daha önce ülkedeki en yüksek sayıda izleyici sayısına ulaşan 1992 Barselona Olimpiyatları'nın kapanış törenini açık farkla geride bıraktığına işaret edildi.
 
1992 Barselona Olimpiyatları'nın kapanış töreni, İngiltere'de 11 milyon kişi tarafından izlenmişti.
 
Kapanış töreninin televizyonun yanı sıra internetten de izlendiği kaydedilen açıklamada, kapanış töreninin, BBC'nin internet sitesinde canlı olarak veya kurumun internetteki yeniden oynatma sitesi iPlayer'da, törenin ardından olmak üzere 3 milyon 500 bin kişi tarafından izlendiği bildirildi.
 
Olimpiyat oyunlarının 27 Temmuz ile 12 Ağustos tarihleri arasında kurumun internet sitesine giren toplam 55 milyon seyirci tarafından izlendiği kaydedilen açıklamada, olimpiyatların her gün ortalama 9,5 milyon bilgisayar kullanıcısı tarafından seyredildiği belirtildi.
 
Olimpiyatların kapanış töreni, 27 Temmuz'daki açılış töreninde biraz daha az izleyici çektiği görüldü.
 
Danny Boyle tarafından yönetilen açılış törenini izleyenlerin sayısı en üst noktasında, 26 milyon 900 bin kişiye ulaşmıştı. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com