LÖSEV, ''İyilikler Çarşısı''nı Kütahya'da açacak!

LÖSEV, ''İyilikler Çarşısı''nı Kütahya'da açacak!
Lösemili Çocuklar Vakfı Kütahya'da açılacak olan ''İyilikler Çarşısı''nda tüm malzemeler bir alışveriş merkezi gibi ayrı ayrı reyonlarda satışa sunulacak...


LÖSEV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, LÖSEV, sayıları 6 bini aşan lösemi hastası çocuklar ve imkanları kısıtlı aileleri için gıdadan mobilyaya, yakacaktan giysiye pek çok alanda yardım kampanyaları yapıyor.
Çok masraflı olan ve yaklaşık 3 yıl süren lösemi tedavisi, pek çok aileyi yoksulluğa sürüklüyor. Çocuklarının hayatta kalma mücadelesinde tedavi için kaynak oluşturmaya çalışan aileler, bir yandan geçinmeye çalışırken diğer yandan birçok sorunla baş etmek durumunda kalıyor. Çocukların tedavilerini ücretsiz karşılayarak, ailelerin bu sorununa çare olmayı amaçlayan LÖSEV de ailelerin maddi ve manevi yönden desteklenebilmesi için zaman zaman kampanyalar düzenliyor.
Bu yıl da ramazan ayında İyilikler Çarşısı kampanyasıyla hayırseverleri ve ihtiyaç sahibi lösemili çocuğu olan aileleri bir araya getirmeyi amaçlayan LÖSEV, ailelerin, çocuklarının tedavileri sürecindeki yüklerini biraz olsun hafifletmeyi amaçlıyor.
LÖSEV, lösemili çocukların ve ailelerinin, giyimden temizlik malzemesine, beyaz eşyadan mobilyaya ve oyuncağa kadar pek çok ihtiyacını da ''İyilikler Çarşısı'' kampanyasıyla karşılamayı planlıyor. Bu proje sayesinde, yüzde 87'si yoksul olan lösemili çocukların aileleri, hiçbir ücret ödemeden, kendilerine verilecek kupon karşılığında tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek.
Bağışlarla oluşturulan ve tüm malzemelerin bir alışveriş merkezi gibi ayrı ayrı reyonlarda sergileneceği alanlardan oluşan ''İyilik Çarşısı''nda, aileler deneyerek, beğenerek alışveriş yapabilecek.
İyilikler Çarşısı, Kütahya'da Belediye Kültür Sarayı girişinde yarın öğle saatlerinde açılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com