Louis Vuitton Aysel Tuğluk'un peşine düştü

Louis Vuitton Aysel Tuğluk'un peşine düştü
Louis Vuitton BDP'li Tuğluk'un aldığı çantanın peşine düştü.
BDP milletvekili Tuğluk'un Louis Vuitton çantasının 'sahte' olduğunu açıklaması şirketi harekete geçirdi. Haberleri isteyen yönetim 'çantanın nereden alındığını' Tuğluk'a soracak.
 
Yasaya göre tüketicinin bu malı nereden aldığını söylemesi zorunlu. Türkiye'nin her tarafında sahte üretim ve ticaretini yapan yerlere baskınlar düzenleyen TMd de, bu bilgiyi alarak mahkeme kararıyla aramalar yapıyor.
 
LOUİS VUİTTON 300 BASKIN YAPTI
 
TMd Başkanı Vehbi Kahveci, Aysel Tuğluk'un sahte çantayı aldığını söylediği Bodrum'da geçen hafta 14 ayrı yere baskın yaptıklarını ve her gittikleri yerde de sahte mal bulduklarını belirtti. 3 milyar doların üzerinde büyüklüğü bulunan sahte mal ticaretinin Türkiye'de tamamen illegal örgütlerin elinde olduğunu vurgulayan Kahveci "Türkiye'de en çok baskını da Louis Vuitton yapıyor. Geçen yıl 300 baskın gerçekleştirdi ve milyonlarca liralık sahte çanta yakaladı" diye konuştu. TMd olarak halka sahte malı almamaları konusunda bilgilendirme yaparken milletvekilinin bile sahte çanta almasının bu alanda mücadeleyi sıkıntıya sokacağını belirten Kahveci "Bu konudaki bir diğer sıkıntı da mahkemelerin arama kararlarını geç almaları" diye konuştu. Taklit mal üreticilerinin, artık şehir içinde rahat üretim yapamadığına dikkat çeken Kahveci "Türkiye'de sahte üretimi azaldı yapılanlar da şehir dışına kaydı. Türkiye transit ülke olduğu için de dışardan büyük miktarda sahte ve kaçak mal girdişi olabiliyor. Mesela Aydın'da bir hayvan barınağında taklit üreten tesis bulduk. Üretimin bir kısmı da Kuzey Irak'a kaydı. Oradan da Türkiye'ye taklit ürün geliyor" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com