Lübnanlı rehine Türkiye'ye teslim edildi

Lübnanlı rehine Türkiye'ye teslim edildi
Suriye'de kaçırılan 11 Lübnanlıdan biri olan Hüseyin Ali Ömer, serbest bırakılarak Türkiye'ye teslim edildi. Bu arada, Dışişleri Bakanlığı, Ömer'in teslim edilmesini doğruladı.

Suriye'de kaçırılan 11 Lübnanlıdan biri olan Hüseyin Ali Ömer, serbest bırakılarak Türkiye'ye teslim edildi. Bu arada, Dışişleri Bakanlığı, Ömer'in teslim edilmesini doğruladı.

Lübnan gazetesi Daily Star, Suriye'de kaçırılan 11 Şii Lübnanlıdan biri olan Hüseyin Ali Ömer'in, bu sabah serbest bırakıldığını ve Türkiye'de olduğunu bildirdi.

Gazeteye göre, El Cezire televizyonuna konuşan Ömer, "Ben kaçırılmadım ve bir rehine değildim isyancıların misafiriydim" dedi.

Daily Star'a konuşan Lübnan Güvenlik İşleri Genel Müdürü General Abbas İbrahim ise, Türk istihbarat yetkililerinin, Özgür Suriye Ordusu'nun, Ömer'i serbest bırakmalarına ilişkin kendilerine bilgi verdiğini söyledi.

Bu arada, Dışişleri Bakanlığı kaynakları da Ömer'in Türkiye'de olduğunu ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Lübnan Başbakanı Najip Mikati ve Meclis Başkanı Nabih Berri'yi arayarak Ömer'in özel bir Türk uçağıyla Beyrut'a gönderileceğini söylediğini doğruladı. (EAK)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com