Lufthansa'da grev kararı

Lufthansa'da grev kararı
Alman havayolu şirketi Lufthansa ile kısa adı ‘UFO’ olan Bağımsız Kabin Görevlileri Örgütü arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı.

Sendika, grev kararı aldığını açıkladı. Grevin, ‘sürpriz nokta eylemleri’ halinde uygulanacağı, ağırlıklı olarak iç hatlarda etkili olacağı vurgulandı.

Lufthansa ile Bağımsız Kabin Görevlileri Örgütü arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tüm çabalara rağmen anlaşmazlıkla sonuçlandı. Görüşmelerden sonuç alınmaması üzerine sendika üyeleri süresiz grev kararı aldı. Grevin başlamasından önce kısa süreli sınırlı iş bırakma eylemleri düzenlenecek. Sendika Başkanı Nicoley Baublies, bugünden itibaren kabin görevlilerinin grevi dolayısıyla çok sayıda uçuşun iptal edilebileceğini ve seferlerde gecikmelerle karşılaşılabildiğini açıkladı. Radyo Kassel, yaklaşık 19 bin kabin görevlisi bulunan Lufthansa’da ücretlere 3 yıldan bu yana neredeyse hiç zam yapılmadığını, sendikanın önümüzdeki 15 ay için yüzde 5'lik ücret artışı istediğini aktardı. Sendika, Lufthansa'nın yeniden yapılanma planı çerçevesinde sınırlı sözleşmeli geçici eleman istihdam etme planlarına da karşı çıkarken, havayolu şirketi maliyeti düşürmek için idari birimlerde çalışan 3 bin 500 kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com