LYS Türkiye birincisine TOBB'dan ödül

LYS Türkiye birincisine TOBB'dan ödül
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Simav ilçesinde depremden sonra çadırda hazırlandığı Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) Y-TM-2 ve Y-TM-3 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Simav Anadolu Öğretmen Lisesi mezun

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Simav ilçesinde depremden sonra çadırda hazırlandığı Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) Y-TM-2 ve Y-TM-3 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Simav Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu Tuğçe Gizem Çelik'i diz üstü bilgisayarla ödüllendirdi.
Birlikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Hisarcıklıoğlu, Tuğçe Gizem Çelik, annesi Sabahat Çelik ve babası Adnan Çelik'in yanı sıra, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Bilkan, Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu'nu makamında kabul etti.
Yaklaşık 30 dakika süren görüşmenin ardından Tuğçe Gizem Çelik, Hisarcıklıoğlu'nun hediye ettiği diz üstü bilgisayarı teslim aldı. Prof. Dr. Altunbaşak ise Çelik'i Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi. Tuğçe Gizem Çelik, daha sonra, TOBB ETÜ Yerleşkesi'ne giderek, üniversitenin imkanları ve Öğrenci Konukevi hakkında bilgi aldı. Çelik, Hisarcıklıoğlu ve Prof. Dr. Altunbaşak'a teşekkür ederek, ''Başkanımızdan TOBB ETÜ ile ilgili tüm bilgileri ilk elden alma şansına kavuştum. Tercihimi henüz yapmadım. Tercihimi yaparken aldığım bilgilerin çok faydalı olacağını düşünüyorum'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com