'M. Ali Şahin yolsuzluğun perdelenmesine hizmet ediyor!'

'M. Ali Şahin yolsuzluğun perdelenmesine hizmet ediyor!'
Yaşanılan gelişmeler ve karşılıklı suçlamalar sonrası okyanus ötesinden AKP’ye uyarı niteliğinde bir açıklama geldi

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda AKP’li Bakanların ve çocuklarının isimlerinin de olması, AKP Hükümeti’nin yargıyı ve polisi baskı altına alma çabası sonrası AKP Hükümeti ile Cemaat arasında gerilim yaşanmıştı.

Başbakan Erdoğan, yeni hedefleri arasına okyanus ötesi (Fetullah Gülen’i) de alarak gittiği tüm mitinglerde, yaptığı tüm konuşmalarda Cemaat’i işaret etmişti.

Yaşanılan gelişmeler ve karşılıklı suçlamalar sonrası okyanus ötesinden AKP’ye uyarı niteliğinde bir açıklama geldi.

Fetullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak, AKP’li Mehmet Ali Şahin’in Cemaat ve yargı hakkında son sözlerinin kara propaganda olduğunu söyledi.

Gülen’in avukatı Albayrak, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in “Cemaat imamı Pensilvanya’ya dosya gönderdi” şeklindeki iddiasına cevaben AKP’li Bakan ve çocukları ile tanınmış işadamlarının da isimlerinin geçtiği rüşvet ve yolsuzluk operasyonu konusunda yolsuzluğu perdelemek için hedef şaşırttığını söyledi.

Kandil'in Paris'te PKK'lı üç kadının öldürülmesinde Cemaat’in rolü olabileceğine ilişkin iddiasına sert tepki gösteren, hukuki girişim başlatacaklarını belirten Nurullah Albayrak, "Dünyanın en kanlı terör örgütünün yöneticileri 60 yıldır barış tavsiye eden, sokak gösterilerine bile karşı çıkanı suçlaması karanlık komplo tezahürü" dedi.

Gülen’in avukatı Albayrak’ın kamuoyuyla paylaştığı “açıklama ve cevap” yazısında “Mevhum şahıslar üzerinden konjonktürel bir duruş sergileme ile açıklanabilecek bu konuşma içerisinde yer alan iddiaları kabul etmediğimiz gibi konuşmada geçen bazı cümlelerin nezaket ve edep sınırlarını aşan nitelikte olduğunu da ifade etmemiz gerekir” dedi. Müvekkilinin hiçbir zaman adalete muhalif bir davranış içerisinde olmadığını kaydeden Albayrak açıklamasında şöyle dedi:

Ulusal gazetelerde ‘Cemaat İmamı Pensilvanya’ya dosya gönderdi’ başlığı ile verilen haberlerde, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in açıklamasında, Yargıtay’da olan bir dosyanın müvekkilime gönderildiği ve ne karar verilmesi gerektiğinin sorulduğu iddiasına yer verilmiştir.

Dile getirilen iddialar son günlerde medyada yer bulmaya çalışan kara propagandanın bir parçasını teşkil eden iftiralardan ibarettir.

Mevhum şahıslar üzerinden konjonktürel bir duruş sergileme ile açıklanabilecek bu konuşma içerisinde yer alan iddiaları kabul etmediğimiz gibi konuşmada geçen bazı cümlelerin nezaket ve edep sınırlarını aşan nitelikte olduğunu da ifade etmemiz gerekir. Şöyle ki; Kendisi de eski bir diyanet mensubu olan M. Ali Şahin’in müvekkilin duasının kapsamını ve mahiyetini anlayamayacağı düşünülemeyeceğine göre kendisinin şu an ülkemizin ana gündemini oluşturan yolsuzluk konusunun perdelenmesi amacına hizmet ettiği anlaşılmaktadır. Sayın Şahin’in konuşmasının hiç olmazsa bir bölümünde yolsuzluk konusuna değinmeden tamamen kara propagandaya malzeme temin eden bir üslubu benimsemesi kabul edilemez.”


Albayrak, AKP’li Mehmet Ali Şahin’in mesnetsiz iddialarda bulunulmasından kaçınılması gerektiğini söylerken “Israrla ifade edilmeye çalışıldığı üzere müvekkilim hiçbir zaman adalete muhalif bir davranış içerisinde olmamıştır” dedi.

Hizmet Hareketi’ne (Fetullah Gülen Cemaati) yönelik kirli komploların kurulmaya çalışıldığını söyleyen Albayrak, ikinci açıklamasına dair de PKK’lı üç kadının Paris’te öldürülmesi olayının sorumluluğunun Fetullah Gülen’e yıkılmaya çalışılmasını gösterdi.

“Altmış yılı kamuoyunun önünden geçen ömründe hep barış, sulh, hoşgörü tavsiye eden, en ufak sokak olayını dahi tavsiye ve teşvik etmeyen müvekkilim, ömrünü ülkemizde ve tüm dünyada sulh adacıkları oluşturmaya adamıştır” diyen Albayrak, külliyen yalan olduğunu belirttiği bu haber hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Nurullah Albayrak, Dünyanın en kanlı terör örgütü PKK’nın liderinin şimdiye kadar en ufak bir şiddet olayının içinde olmayan Müvekkilimi ve onu seven insanları yine kendi terör örgütü mensubu kişilerinin öldürüldüğü karanlık bir suikast ile irtibatlı göstermesi çok kirli bir komplonun tezahürüdür. Altmış yılı kamuoyunun önünden geçen ömründe hep barış, sulh, hoşgörü tavsiye eden, en ufak sokak olayını dahi tavsiye ve teşvik etmeyen müvekkilim, ömrünü ülkemizde ve tüm dünyada sulh adacıkları oluşturmaya adamıştır. Bu haber, camiayı ve hizmet hareketine yönelik bir komplonun parçası olup ülkemizde müvekkilime ve camiaya saldıranların kimlerle ittifak içinde olduğunu göstermesi açısından da ibretamiz bir vakıadır. Külliyen yalan olan bu haber hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

AKP Hükümeti ile Fetullah Gülen arasında yaşanılan savaşın Türk ordusuna kumpas kuruldu, yargıda Cemaat hakimi ve son olarak artık cinayetleri de konu etmesi güç savaşında büyük darbelerin gündemde olacağının en açık kanıtı. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com