Maaşını burs olarak dağıtıcak

Maaşını burs olarak dağıtıcak
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan maaşını öğrencilere dağıtacak.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, seçim öncesi verdiği sözü yerine getirerek milletvekili maaşının tamamını öğrencilere burs olarak dağıtılması için Kocaeli Valiliği ile protokol imzaladı. Buna göre Lütfü Türkkan'ın maaşı direkt Valiliğe gidecek ve yaklaşık 10 bin TL her ay üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtılacak.
 
İlk kez parlamentoya giren ve seçim öncesi vaatlerinde, milletvekili maaşının tamamını öğrencilere burs olarak dağıtacağı sözünü veren MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bugün Kocaeli Valiliği'ne giderek protokol imzaladı. Protokole göre yaklaşık 10 bin TL olan milletkvekili maaşı, belirlenecek 50 öğrenciye her ay 200'er TL burs olarak dağıtılacak. Kocaeli Üniversitesi'nde Tıp, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri'nde öğrenim gören ve aileleri de Kocaeli'de oturan öğrenciler tercih edilecek. Bu öğrencilerden 40'ın Valilik, 10'unu ise Lütfü Türkkan belirleyecek. Burs için başvurulan 1 Eylül- 31 Ekim tarihleri arasında Kocaeli Valiliği'ne yapılacak.
 
Lütfü Türkkan kendisinin de öğrenciliği döneminde burs aldığını ve bursun öğrenciler için ne kadar önemli olduğunu bildiğini belirterek, "TBMM'de bu maaşa ihtiyacı olmadan yaşayacak birçok arkadaşımız var. Umarım onlar da benim gibi davranır ve bu yaygınlaşır" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com