Maaşları "civciv" olarak ödendi

Maaşları "civciv" olarak ödendi
Özbekistan'da öğretmen ve doktorların maaşlarının bir kısmı "civciv" olarak verildi.

Özbekistan'da öğretmen ve doktorların aylıklarının bir kısmı, yurt dışından getirilen 'civciv'ler verilerek ödendi.Buhara'nın Vobkent ilçesinde, kamuda çalışan personele aylık yerine, Sırbistan'dan getirilen 20 bin civciv dağıtılırken, 4 bin 500'ünün ise ilçedeki dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak verildi.

Vobkent Belediye Başkan Yardımcısı Mahmud Halimov, yaptığı açıklamada, Sırbistan'dan getirilen yumurtadan elde edilen civcivlerin ilçedeki kamu kurumlarında çalışanlardan gönüllü olanlara aylıklarının belli bir kısmını civciv olarak verildiğini, ayrıca ilçedeki herkesin bu civcivlerden satın alabileceğini belirtti.

Halimov, bu uygulamaya Özbekistan Bakanlar Kurulu'nun ilçe ve kasabalarda tavuk eti, yumurta üretimi, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve üretiminin artırılmasına yönelik Şubat ayında aldığı karar çerçevesinde hayata geçirildiğini belirterek, bir sonraki aylıklar için de 40 bin civciv siparişi alındığını kaydetti.

Vobkent'de görev yapan bir öğretmen, "Bizim her birimize 10'ar civciv almamız önerildi. Her civciv, 5 bin 500 Som'dan (2,5 dolar) bunlar yerli civcivlerden daha pahalı" diye konuştu. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com