Maç için gittiler sargı bezleri ile döndüler

Maç için gittiler sargı bezleri ile döndüler
Sandıklı Belediyespor, Diyarbakır temsilcisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı maç öncesindeki çıkan olayların ardından şehre döndü.

Spor Toto 3. Lig 1'inci Grup'ta mücadele eden Afyonkarahisar temsilcilerinden Sandıklı Belediyespor, Diyarbakır temsilcisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı maç öncesindeki çıkan olayların ardından şehre döndü.
Ligin ilk yarısında Sandıklı'da oynanan maçtaki sözlü saldırıları bahane ettiği ileri sürülen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesporlu oyuncular ve taraftarın Sandıklılı futbolcuları darp ettiği öne sürüldü. Yaşanan olayların ardından Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne rapor alamaya giden futbolcular sahaya çıkmayınca hükmen mağlup olduğu belirtildi.

ÜÇ PUANIN BİZE VERİLMESİNİ İSTİYORUZ
Diyarbakır'dan Afyonkarahisar'a sargı bezleri ve çeşitli medikal korumalıklarla dönen Sandıklı Belediyesporlu oyuncular, Afyonkarahisarspor'un Diyarbakır'ın bir diğer temsilcisi olan Kayapınar Belediyespor maçını izlemek için Atatürk Stadı önüne geldi. Burada bir basın açıklaması yapan Sandıklı Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Hayati Karaca, Diyarbakır'da üzücü olayların yaşandığını söyleyerek, yaşananları şöyle anlattı:
"Biz orada sahayı kontrol için gittiğimizde sahanın içerisinde eşofman giymiş kişiler vardı. Biz orada iken Diyarbakırlı oyuncular yanımıza doğru geldi. Biz de zannettik ki bize hoş geldiniz diyecek. Ama maalesef ilk maçta sen var mıydın yok muydun diye sorup futbolcularımıza girmeye başladılar. Bu darptan dolayı futbolcularımız sağa sola kaçmaya başladı. Bir kişiye 5 kişi girmeye başladı. Biz 18 kişiyiz otobüsten inenler ise 30 kişinin üstünde. Saldırının hiçbir sebebi yok. Bize soru da sormadılar
otobüsten iner inmez bize saldırmaya başladılar. Yarından itibaren biz her türlü savunmamızı yapacağız. Biz Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un hükmen mağlup olmasını istiyoruz. Üç puanın bize verilmesini istiyoruz. Cezai işlemin onlara karşı sonuna kadar yapılmasını istiyoruz."

BİZİ RESMEN LİNÇ ETTİLER
Yaşananların ardından internetteki haberlerde kavga ettiler şeklinde çıkan haberlere üzüldüğünü dile getiren Karaca, "Alakası yok, bizi orada resmen linç ettiler. Bizim pek çok futbolcumuz iş göremez raporu aldı. Onlar bu maç için çok iyi organize olmuşlar. Biz ise o maça sadece kazanmak için gittik. Biz bin kilometre yol kat edip oraya gittik. Biz oraya kavga için gitmedik. Ben futbolcularımı psikolojik olarak maç öncesinde hazırladım ancak bu darp olayının ardından ben onları nasıl maçta oynatabilirim"
diye konuştu.
Maçın kendileri için final niteliği taşıdığını aktaran Karaca, Diyarbakır'a da yenmek için gittiklerini söyledi. Karaca, 6 futbolcusunun ağır şekilde yaralandığını, herkese üç gün izin verdiğini söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun alacağı kararı kendi lehlerine vermesi gerektiğini söyleyen Karaca, eğer bu karar verilmezse de oraya giden her takımın önce dayak yiyip sonra da oynamadan geri döneceğini savundu.
Maç öncesinde darp edilen oyunculardan Ömer ve Samet ise sorulara yanıt vermek istemediklerini yaşananların çok üzücü olaylar olduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com