'Maç İçinde Lineker'i Kaybettim'

'Maç İçinde Lineker'i Kaybettim'
NTV Spor Milli Maç özel Yayını'na katılan eski milli futbolcu, Pendikspor Teknik Direktörü Abdülkerim Durmaz, anılarıyla stüdyoda bulunan herkesi kahkahalara boğdu..

Eski Milli Futbolcu NTV Spor canlı yayınında anılarını anlattı.

Stüdyoda bulunan izleycileri ve NTV Spor spikerleri Dilara Gönder ve Sine Büyüka, Durmaz'ın keyifli anlatımı karşısında kahkahalara boğuldu.

Abdulkerim Durmaz kahkahaya boğdu

Şu anda Pendikspor'un teknik direktörlüğünü yapan Abdülkerim Durmaz, "İngiltere'de Wembley Stadı'nda 5-0 kaybettiğimiz bir maç var, buradaki 8-0'ın rövanşı. Ben buradaki 8-0'lık maçta oynamamıştım. Çünkü maçtan bir gün önce sakatlanmıştım, hayırlı bir sakatlık olmuş. Kadrodan çıkarıldım. Rövanşında 5 yedik, arkadaşlar güldü ama 3 gol farkettirdi. Fena bir defans oyuncusu değilmişim" diye konuştu.

"LİNEKER'İ TUTUYORDUM, 5 GOLÜNÜ 3'ÜNÜ ATTI"
Durmaz, "O zaman Hateley ve Lineker diye iki santrforları vardı, çok ünlü dünyaca. Coşkun Özarı'ydı hocamız, genç diye Lineker'i bana vermişti. Lineker'in de ilk milli maçı, 17-18 yaşlarında. "Bu acemi, sen bununla baş edersin" dedi. Onun da İngiltere'deki ilk milli maçıydı. Hateley daha ünlüydü. Onunla da Raşit abi oynuyordu adam adama, şimdi Ümit Milli Takımı hocamız. 5-0 yenildik, 3'ünü benim tuttuğum Lineker attı. Kornerlerde adam adama oynadığımız için ben Lineker'in formasından yapışıyorum, başka hiç kimseye bakmıyorum. Amacım ona gol attırmamak, Raşit abi de Hateley ile adam adama oynuyor. Ön direk koşuları yapıyor İngilizler, biz o zaman alışık değiliz böyle şeylere. Lineker 18 içinde kayboldu, 20 oyuncu sağa sola koşuyor. Ben o arada Lineker'i kaybettim bulamadım. Markajdan kurtulmuş, kaybolmuş. Raşit abiye "Lineker'i gördün mü?" diye sormuştum. O da bana "Az önce bu tarafa gidiyordu" dedi. Sonra otele gidince Raşit abi bunu herkese anlattı. Sanki tek ben yenilmişim gibi herkes bu konuyu konuştu" dedi.

"HAKAN ŞÜKÜR 300 GOLÜNÜ ANLATIR, BEN NE ANLATACAĞIM"
Abdülkerim Durmaz, "Şimdi düşünüldüğü zaman espirili ama o zamanlar tabi acıydı. Benim genelde anılarım böyle. Mesela Hakan Şükür'ü çıkarsanız adam 300 golü anlatır, ben ne anlatırım? İki kademeye girdim, iki tane kırmızı kart gördüm. Benim anılarım genelde futbol dışında. Kaleci Yaşar ile çok ortak anılarımız var. Genelde böyle, pek öyle ciddi spor programlarında bulunmam. Yaşar abi ve ben futbola hayatımız boyunca başka yönden baktık. Yani bu işi profesyonelce yaptık para kazandık ama hakikaten işimizi çok ciddiye aldığımız söylenemez. Özellikle ben çok ciddiye almadım ve onun için çok erken yaşlarda futbolu bıraktım. Şimdi antrenörlük yapıyorum, işimi iyi yaptığımı düşünüyorum ama futbolu çok ciddiye alıyor musunuz derseniz, almıyorum. Benim için eğlenceli, güzel bir şey" şeklinde konuştu.

"YAŞAR ABİ GOL YEDİKÇE GÖZ GÖZE GELİYORDUK"
O dönem milli takım kalesini koruyan Yaşar Duran ile bir çok anısı olduğunu belirten Durmaz, "Ben hata yapıyorum, Lineker gol atıyor, ben hata yapıyorum Lineker gol atıyor. Yaşar abi de her golde de bana bakıyor, çünkü o 15 gün önce de 8 tane yemişti. Gol yedikçe de göz göze geliyoruz, şimdi Yaşar abiden de korkuyorum, biraz iri yarı, Fenerbahçe'de de beraber oynuyoruz. Ben ona kızmasın diye "tamam abi gol benim" diyorum. Yaşar abi de bana, "Oğlum öyle diyorsun ama ertesi gün gazeteler Yaşar 8 yedi" yazıyor' dedi.

"RIDVAN DİLMEN'İN BİZDEN FARKI; O İYİ DE FUTBOLCUYDU"
Abdülkerim Durmaz, "Benim devrimdeki oyuncuların çoğu böyleydi. Çok renkli simalar vardı. Galatasaraylı Arif Kocabıyık vardı, iyi bir futbolcuydu ama o da böyle çok ciddi bakmazdı. Metin Tekin, Rıdvan Dilmen. Mesela o da çok eğlencelidir, sahada çok espirilidir. Rıdvan'ın bizden farkı; o hakikaten iyi de futbolcuydu. Bizim devrimizin futbolcuları genelde bu tip insanlardı" ifadesini kullandı.

"FUTBOLU CİDDİYE ALMADIĞIM İÇİN ERKEN BIRAKTIM"
Durmaz, "Ben bu dünyaya geliş amacımın sadece top tepmek olmadığını düşünüyorum. Yani futbol oynayacağım, yenileceğim kahrolacağım, kazanınca da kendimi kaybedeceğim. Yani benim yaşam amacımın bu olmadığını düşünüyorum. Onun için hayata ben böyle bakıyorum, futbol da onun bir parçası. Onun için ben zaten 28 yaşında futbolu bırakmak zorunda kaldım. Çok erken bıraktım" diyerek sözlerine son verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com